Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-11°

Ettevõtluskonkurss „Ajujaht“

Ettevõtluse osakond
Küüni 5 II korrus, 51004 Tartu
736 1192
 

Ettevõtluskonkurss Ajujaht

Ajujaht“ on Eesti suurim ettevõtluskonkurss, mis edendab Eesti noorte ettevõtlikkust ja aitab luua uuenduslikke ja teadusmahukaid ettevõtteid. Suurendamaks ettevõtlusaktiivsust ka Tartu noorte seas, on Tartu linnavalitsus selle konkursi üks toetaja. Konkursil antakse välja eriauhind Tartu linnas uuendusliku ja kõrgeima rakendusväärtusega ettevõtte loomiseks.

 • Konkursil „Ajujaht 2016“ sai Tartu linna eripreemia SprayPrinter, mis saavutas ka konkursi üldvõidu. Eripreemia väärtus oli 4000 eurot ja üldvõiduga kaasnes 30 000 euro suurune auhinnatšekk. SprayPrinter on juhtmevaba printer, mis trükib pildid või kujundused nutitelefonist mistahes seinale.
   
 • Konkursil „Ajujaht 2015“ pälvis Tartu linna eripreemia „Suurima rakendusväärtusega idee Tartus“ ning võitis 4000 eurot OKKA meeskond, kes töötas välja männiokastega kaetud akustiliste omadustega lae-­ ja seinaplaadid.
   
 • Konkursil „Ajujaht 2014“ pälvis tiitli „Suurima rakendusväärtusega idee Tartus“ arhitektuurikaubamaja katus.eu.
   
 • Konkursil „Ajujaht 2013“ sai üldvõidu ja Tartu linna eripreemia jalgratta lasteistme vihmakaitse autor Raincapsule. Üldvõidu eest saadi preemiaks 30 000 eurot ja Tartu linnalt eripreemiana 4000 eurot.
   
 • Konkursil „Ajujaht 2012“ anti Tartu linna eriauhind võistkonnale nimega Dolphin, mille äriidee on toota uppumatuid väikelaevu. Auhinnalise meeskonna võtmeliikmed on Richard Murutar, Johan Rannast, Kalev Essenson ja Peeter Rebane.
   
 • Konkursil „Ajujaht 2011“ omistati Tartu linna eriauhind Tartu Ülikoolist välja kasvanud spin-off-firmale KPA Scientific OÜ, mis aretab C-hepatiidi ravimikatseteks spetsiaalse geneetilise baasiga hiiri. Meeskonda kuulusid KPA Scientific OÜ juhataja Mario Plaas ja Rockefelleri Ülikooli prof Charles M. Rice (Head, Laboratory of Virology and Infectious Disease).
   
 • Konkursil „Ajujaht 2010“ pälvis Tartu linna eriauhinna VetMed nimeline võistkond, mille äriidee on hakata tootma uudseid vahendeid, mille abil testida loomadel nakkushaiguseid ja geneetilisi haigusi. Auhinnalise idee autor oli Tartu Ülikooli biomeditsiini tehnoloogia doktorant Mart Ustav jr. Tema ideed aitasid edasi arendada Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud Anu Planken ja Tartu Ülikoolis õigusteadust õppinud Hannes Küün.

Ettevõtluskonkurss "Ajujaht"

Viimati muudetud 02.03.2017