Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Huviharidus ja huvitegevus

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Huviharidus ja huvitegevus

Tartus on mitmekesised huvialadega tegelemise võimalused igas vanuses elanikele. Huviharidust ja huvitegevust pakuvad nii munitsipaalhuvikoolid kui ka mitmed eraõiguslikud koostööpartnerid.  

Ülevaate Tartu linna huvihariduse ja huvitegevuse seisust ning arenguvajadustest annab Tartu linna 2022. aasta huvihariduse ja huvitegevuse kava.  

HUVITEGEVUSE VÕIMALUSED

Tartu linnas tegutseb neli munitsipaalhuvikooli 

Üldhariduskoolides toimuva huvitegevuse kohta saab infot Tartu haridusteenuste lehelt Arno.  

Eraõiguslike koostööpartnerite pakutavatest huvihariduse ja huvitegevuse võimalustest annab ülevaate huvihariduse kaardirakendus. Huviringe saab otsida toimumiskoha või valdkonna järgi. Ringid on jagatud spordi, teaduse, tantsu, muusika ja muu kultuuri valdkondadeks. Samuti saab otsida ringe sihtrühma vanuse, tegevuse keele, ratastooliga ligipääsetavuse või tasulisuse järgi. 

Lisaks pakuvad erinevaid tegevusi Tartu Rahvaülikool, Tartu Linna Pensionäride Organisatsioon Kodukotus, Tartu loodusmaja ja Tartu Ülikooli Teaduskool.  

HUVIHARIDUSE TOETUSED

Tartu linn toetab eraõiguslikke koostööpartnereid läbi huvihariduse tegevustoetuse, huvihariduse preemia ja huvihariduse arengutoetuse.  

Huvihariduse tegevustoetuse puhul peab alaealise harrastaja seaduslik esindaja või täisealine huvihariduses osaleja kinnitama enda lapse või iseenda huvihariduses osalemise Tartu linnaportaalis hiljemalt 1. novembriks.  

Toetuse saajatega saad tutvuda siin

Viimati muudetud 31.08.2022