Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Esmatasandi tervishoid

Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
736 1300
 

Perearstiabi
Hambaarstid
Koolitervishoid
Ravikindlustuseta isikud

Tartu linna perearstid

Igal inimesel on õigus perearstile. Perearsti nimistusse registreerimiseks või perearsti vahetamiseks peab inimene valima endale sobiva perearsti ja esitama talle avalduse nimistusse astumiseks.

Oma perearsti on võimalik näha logides sisse Terviseportaali või tuvastades end Tervisekassa infotelefonil 669 6630.

Perearsti nimistud

Info perearstile registreerumise ja perearsti vahetamise kohta on Tervisekassa koduleheküljel, blanketi perearstile esitamiseks leiab eesti keeles, inglise keeles ja vene keeles
Perearst võib keelduda inimest nimistusse võtmast vabade kohtade puudumisel. Vabade kohtade olemasolu perearsti nimistus saab vaadata Terviseameti registrist.

Perearst korraldab koduõendusteenuse, statsionaarse õendusabiteenuse ning ravikindlustamata isikutele plaanilist arstiabi. Tervisekassaga lepingut omavate õendusabi ja eriarstiabi teenuseosutajad on nähtavad Tervisekassa kaardirakendustes: õendusabi ja eriarstiabi. Kõikide arstide juurde saate aja broneerida logides endisse üle-eestilises digiregistratuuris.

Perearsti nõuandetelefon 1220 annab abi kui soovite infot oma perearsti töövälisel ajal. Nõuandetelefon vastab kõnedele 24/7. Helistaja soovil saab nõuandetelefonilt ka isikustatud nõustamist. Selleks tuleb enne kõne algust end autentida mobiil-ID või Smart-ID-ga. Isikustatud nõustamisel saavad perearsti nõuandetelefoni meedikud hädavajadusel pikendada ravimiretsepte või teha Terviseportaali sissekande töövõimetuslehe vajadusest

Viimati muudetud 03.02.2025

Hambaravi

Tervisekassa rahastab laste ja täiskasvanute hambaravi. Hambaravihüvitise suuruse ja arvutamise kohta leiab täpsemat infot Tervisekassa koduleheküljel

Tervisekassa lepingupartnerid hambaravis leiate Tervisekassa koduleheküljel, kus on info teenuste kohta, mida hüvitatakse (laste hambaravi, laste ortodontia, täiskasvanute hambaravi, hambaproteesid).

Tartu linnas osutab vältimatut hambaravi Tartu Ülikooli Kliinikum

Teatud terviseseisundite korral on võimalik saada tasuta hambaravi kogu elu jooksul. Selleks teeb perearst või eriarst vastava märke inimese haiguslukku. Elupuhuse hambaravi tingimuste kohta leiate infot Tervisekassa koduleheküljelt.

 


 

Viimati muudetud 21.03.2024

Koolitervishoid

Koolitervishoid on tervishoiuvaldkond, mis tegeleb õpilaste tervise edendamise, haiguste ennetamise, tervise järelevalve ja eneseabioskuste arendamisega.

Koolitervishoiu eesmärk on võimaldada õpilastel omandada tervist edendavat eluviisi ning oskusi, saavutada kehaline, vaimne ja sotsiaalne heaolu ning toetada õpilaste arengut koostöös lapsevanemate, koolipersonali ja koolitervishoiu võrgustikuga (Koolitervishoiuteenuse tegevusjuhend, Tallinn 2010).

Koolitervishoidu puudutavad õigusaktid ja tegevusjuhend

  1. Sotsiaalministri 13.08.2010. a määrus nr 54 „Koolitervishoiuteenust osutava õe tegevused ning nõuded õe tegevuste ajale, mahule, kättesaadavusele ja asukohale.
  2. Sotsiaalministri 13.08.2010. a määrus nr 55 „Iseseisvalt osutada lubatud ambulatoorsete õendusabiteenuste loetelu ja nende hulka kuuluvad tegevused.
  3. Sotsiaalministri 13.08.2010. a määrus nr 56 „Nõuded ambulatoorse õendusabi iseseisvaks osutamiseks vajalikele ruumidele, sisseseadele, aparatuurile, töövahenditele ja ravimitele.
  4. Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus (01.09.2010, Riigi Teataja).
  5. Koolitervishoiuteenuse tegevusjuhis
  6. Täiendav materjal koolitervishoiuteenuse kohta.

Tartu linnas osutavad koolitervishoiuteenust

 

  • Tartu Koolitervishoiu OÜ
  • OÜ Tartu Kesklinna Perearstikeskus

  • Terviseagentuur OÜ    

Täpsem info tervishoiu korralduse kohta koolides on leitav Tervisekassa koduleheküljel.

Viimati muudetud 22.09.2023

Esmatasandi tervishoid ravikindlustuseta isikutele

Tartu linna ravikindlustuseta elanike plaanilise arstiabi korraldamine

Ravikindlustuseta ja maksejõuetutele Tartu linna elanikele osutatud ambulatoorse arstiabi eest tasutakse Tartu linna eelarvest.

  • Ambulatoorset arstiabi korraldab perearst. Ravikindlustuseta elanikele osutatava raviteenuse (uuringud, eriarsti konsultatsioon) mahu kooskõlastab perearst eelnevalt Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga.
  • Ambulatoorset eriarstiabi (kaasa arvatud psühhiaater, naistearst jne) saavad ravikindlustuseta elanikud ainult perearsti saatekirja alusel. Kui eriarsti konsultatsiooni käigus selgub, et on vaja teha täiendavaid uuringuid, tuleb need kokku leppida Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja  tervishoiuosakonnaga.
  • Raviteenuste eest tasutakse perearsti või eriarsti esitatud arvete alusel, kus on esitatud abisaanu isikuandmed, tehtud raviprotseduurid ja nende maksumus.

Kõigil inimestel, sh ravikindlustuseta inimestel, on õigus saada vältimatut abi. Vältimatu abi on abi, mille osutamata jätmine põhjustab inimese surma või püsiva tervisekahjustuse. Vältimatu abi eest tasub Tervisekassa selleks ettenähtud vahenditest.

Tartu linnas osutab vältimatut abi Tartu Ülikooli Kliinikum erakorralise meditsiini osakonnas ja kuues kliinikus (naistekliinik, lastekliinik, kõrvakliinik, silmakliinik, stomatoloogia kliinik, psühhiaatriakliinik).

Viimati muudetud 03.02.2025