Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Keskkonnasõbralikud sündmused

Keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend

Suure hulga inimeste osalusel toimuvad kultuurisündmused saavad olla teenäitajateks ka keskkonnahoidlikes muutustes. Keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend on praktiline abivahend, millest on keskkonnahoidlike valikute tegemisel kasu erinevatel valdkonda eestvedajatel –  nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismi korraldajatel.

Juhendis on minimaalsed nõuded ja soovitused keskkonnasõbralike sündmuste korraldamiseks. Sellega käivad kaasas praktilised soovitused ja kontrollnimekirjad, mis aitavad korraldajal juhendis toodud nõuetes orienteeruda.

Juhend toetub SA Tartu 2024 keskkonnastrateegiale ning on üks oluline samm selle elluviimisest. Juhend ja toetavad materjalid on valminud SA Tartu 2024, Tartu linnavalitsuse ja kestliku ürituskorralduse konsultatsiooniettevõte Acento koostööna.

Keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit järgivad kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused. Esimest korda lähtub neist keskkonnasäästlikest juhistest Tartu Linnavalitsus 2021. aasta suvel Autovabaduse puiesteed korraldades.

Keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend

Soovitused juhendi juurde
Tartu 2024 keskkonnastrateegia ja muud täiendavad materjalid

Autovabaduse puiestee 2020. Foto: Mana Kaasik
Autovabaduse puiestee 2020. Foto: Mana Kaasik

Viimati muudetud 03.06.2021