Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ligi 2500 tartlast peab täpsustama oma elukohaandmed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Noored Foto: Ahto Sooaru

5. november 2018 / Tartus on hinnanguliselt umbes 2500 inimest, kelle elukohaks on rahvastikuregistris märgitud üksnes Tartu linn.

Hiljemalt aasta lõpuks tuleb  kõigil neil esitada linnavalitsusele oma elukoha täpne aadress.
2019. aasta 1. jaanuarist jõustub seaduse muudatus, mis nõuab elanikelt rahvastikuregistris täpset elukohta ja kohaliku omavalitsuse täpsusest elukoha märkimisel enam ei piisa.

Tartu linnavalitsuse rahvastikutoimingute juhi Viivi Maremäe sõnul kaotavad uue rahvastikuregistri seadusega aadressi need inimesed, kelle aadressiks on ruumi omaniku avalduse alusel jäänud ainult kohaliku omavalitsuse täpsus. „See tähendab, et pärast 1. jaanuarit nende inimeste elukohaandmeid rahvastikuregistris enam pole ja see võib oluliselt mõjutada inimese elukorraldust,“ ütles Maremäe.

Oma elukohaandmete täpsustamine on vajalik selleks, et ka edaspidi oleks võimalik kasutada mitmesuguseid omavalitsuse või riigi teenuseid (näiteks lasteaiakoht, elukohast sõltuvad toetused, juhiloa pikendamine jms) ja osaleda valimistel. Õiged andmed rahvastikuregistris annavad ka linnavalitsusele ülevaate, kus inimesed tegelikult elavad, aidates nii paremini avalikke teenuseid planeerida ja võimaldades vajadusel inimestega paremini ühendust saada.
 
Elukohaandmete uuendamine on lihtne - selleks tuleb linnavalitsusele esitada elukohateade. Seda saab teha nii riigiportaalis eesti.ee, saata e-posti või tavakirjaga või täita elukohateade linnavalitsuses kohapeal.
Välisriigis elades on elukohateade võimalik esitada ka Eesti välisesinduses.
Täpsem info ja juhised elukohaandmete esitamise kohta.

Neil Tartu linna elanikel, kel pole võimalik täpseid elukohaandmeid esitada (nt pole üürilepingut või omanik ei anna registreerimiseks nõusolekut), tuleb pöörduda Tartu linnavalitsuse rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistusse, Küüni tänav 5

Vastuvõtuajad:
E 9–12 ja 15–18
T 9–16
K 9–12 ja 14–16
N 9–12 ja 14–16
R 9–12 ja 13–15
 
 
Lisainfo:
rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistus
Küüni 5, Tartu 51004
736 1140, 736 1139
rt@raad.tartu.ee
http://tartu.ee/elukoht

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 10.12.2019