Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pühapäeval toimub Tartus talvine rattasõit

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kauplus Jalgratta kogenud mehaanik Karl Erik Reisenbuk naudib talviseid rattasõidumõnusid. Foto: Erakogu

19. jaanuar 2023 / 22. jaanuaril sõidetakse ühiselt Tartu talvistel teedel, arutatakse koos talvise rattasõidu üle ja vaadatakse Elektriteatris filmi „Motherload”.

Tartu Ülikooli Noorgeograafide Klubi kutsub kõiki linnaruumi, liikumise ja jätkusuutlikkuse huvilisi mõtlema kaasa talvise rattaga liikumise üle ning seda ise järele katsetama. "Plaanis on üritus, kus jagada omavahel kogemusi ja inspireerida inimesi ka talvel rattaga sõitma. Üritusel proovime hoida positiivset ja innustavat õhkkonda," ütles ürituse korraldaja Jürgen Karvak.

Kell 13.00 algab ratturite talvine ühissõit (kogunemine Kaarsilla otsas Koidula ja Jannseni mälestusväljakul) - kulgetakse rahulikus tempos mööda Tartu tänavaid ja kergliiklusteid ning katsetatakse, kuidas talvine rattasõit sujub. Kogenumad talveratturid saavad algajatele jagada kogemusi ning algajad turvaliselt proovida, sest liigume peamiselt kergliiklusteedel. Rattasõit lõppeb Elektriteatris, kus pakume sõitjatele ülessoojendamiseks sooja jooki.

Lühiseminaril räägitakse ja arutatakse talvisest rattasõidust ja rattahooldusest talvel. Elektriteatrisse veerevad kohale ka näidisrattaid. Päeva lõpus on võimalus vaadata rohkelt auhinnatud dokumentaalfilmi “Motherload”. Film keskendub kastiratastele kui ühele võimalikule lahendusele mitmetele eri probleemidele alates kliimakriisist kuni naiste ebavõrdsuseni.

Rattasõiduga liitumiseks tuleb oma tulekust teada anda siin: https://forms.gle/GRtfdb7vx9hWbT7XA 

Kell 14.00 lühiseminar ja rattafilm “Motherload” Elektriteatris.
 

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 19.01.2023