Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ja Lõuna-Eesti ühendasid turismipädevused

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Emajõe ääres Foto: Maanus Kullamaa

9. mai 2023 / Tartu ja Lõuna-Eesti omavalitsused on ühendanud piirkonna turismiteemad ühise katuse alla. Koostöö peamine eesmärk on vähendada turismivaldkonna killustatust ning ühiselt juhtida, arendada ja turundada piirkonda.

Lõuna-Eesti piirkonna tihedam turismialane koostöö sai alguse 2021. aastal, kui SA Tartumaa Turism juurde loodi Lõuna-Eesti turismiklaster, kuhu kuuluvad turismiettevõtjad, võrgustikud ja maakondlikud arenduskeskused. EASi ja KredExi ühendasutus tõi eelmisel suvel kokku Eesti piirkonnad, et alustada Eesti turismiorganisatsioonide ümberkujundamist. Turismireformi eesmärk on ühendada piirkondade turismialased pädevused suuremateks kompetentsikeskusteks (DMO ehk Destination Management Organisation), et vähendada tegevuste killustatust ja tõsta kvaliteeti. Uus lähenemine lähtub külastajakogemusest, mitte maakondlikest piiridest.

Lõuna-Eesti DMO ja turismiklastri juhi Kaia Lehtsaare sõnul on tänaseks meeskonna komplekteerimine lõpusirgel ja esimesed planeeritud tegevused tehtud. „Lõuna-Eesti turismiklastri senine edukas koostöö on hea lähtepunkt ka kompetentsikeskuse tegevuseks,“ selgitas Lehtsaar.

SA Tartumaa Turism nõukogu esimehe ja Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on sel aastal moodustatud DMO kui võimekas kompetentsikeskus ja kaks aastat tagasi loodud turismiklaster aidanud piirkonna turismialast koostööd taaselustada ning loovad head eeldused siinseks edukaks turismikorralduseks. „Lõuna-Eesti on tervikuna väga mitmekülgne turismisihtkoht ja ilmselgelt annab turistide piirkonda toomisel parimaid tulemusi tõhus koostöö siinsete maakondade, kohalike omavalitsuste ning ettevõtete vahel,“ lisas Tamm.

Lõuna-Eesti DMO koostöös osalevad Tartu linn ja maakond, Põlva ja Võru maakonnad ning Jõgeva, Mustvee, Otepää ja Valga vallad. Ametlik koostöö algas 1. jaanuar 2023 ning juhtpartneriks on SA Tartumaa Turism. Rahastusleping EAS ja KredExi ühendasutusega sõlmiti märtsi lõpus.    

DMO-de koostöömudeli loomisel juhindutakse riiklikust turismistrateegiast.  

Lisainfo: Lõuna-Eesti DMO ja turismiklastri juht Kaia Lehtsaar, [email protected],  5883 6121.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 09.05.2023