Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Tartu kavandab Nõlvaku tänavale dementsete eakate kodu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

4. detsember / Linnavalitsus saatis volikogule Nõlvaku Kodu ehitamise projekti eelnõu, millega kavandatakse Nõlvaku 10 kinnistule 22-kohalist dementsete eakate kodu.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on nõudlus hooldekodu teenuse järele suur. „Seoses eluea üldise tõusuga kasvab ka Tartus kiirelt kõrgesse vanusesse jõudnute eakate arv, mis omakorda suurendab vajadust uute hooldusvõimaluste loomiseks,“ ütles Lees. Ta lisas, et dementsete eakate lähedaste hoolduskoormus on väga suur ja sageli pöördutakse linna poole sooviga leida sobivaid hooldusteenuseid.

Tartus pakub juba pikka aega dementsetele inimestele hooldusteenust SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus, kus aga napib teenuskohti keerulise hooldusvajadusega eakatele. Kavandatav eakate kodu on SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus uus teenusüksus.

Projekti raames soovib linn ehitada hooldekodu, kus oleks mugav, dementsetele eakatele kohandatud ja väljaõppinud personaliga keskkond. Ligi-nullenergiahoonena ehitatavasse majja tuleb 8 ühekohalist ja 7 kahekohalist tuba.

Projekti eesmärgiks on Tartu linnale kuuluvate suure energiakuluga köetavate hoonete osakaalu vähendamine ja asendamine üldhooldusteenuse osutamisega ligi-nullenergiahoones.

Projekti kogumaksumus on 1 920 000 eurot, millest Tartu linna omaosalus on 1 472 000 eurot.

Projekt esitatakse rahastamiseks Riigi Tugiteenuste Keskusele. Positiivse rahastamisotsuse korral ehitatakse Tartusse uus eakate kodu 2022. aasta suveks.

Lisainfo: abilinnapea  Mihkel Lees, tel 7361 210; 5564 1996.

Viimati muudetud 04.12.2018