Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-8°

Tartu linn kutsub tartlaseks registreeruma

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

plakat

16. oktoober / Kampaania “Registreeri tartlaseks” algab 16. oktoobril ning kestab kuni 12. novembrini.


Tänavune kampaania koputab nende inimeste südametunnistusele, kes igapäevaselt Tartu linnas elavad ja siinseid teenuseid tarbivad, kuid kelle maksud laekuvad mujale.

Alates eelmisest reedest võib Tartu linna bussipeatustes silmata roosades toonides plakateid, mis kutsuvad inimesi tartlaseks registreerima. Käesolevast nädalast võib kampaania reklaame näha ka digiekraanidel, sotsiaalmeedias ning kuulda siseraadiotes. Tartu juurtega muusik Jarek Kasar on kampaania tarbeks kirjutanud ka mõtlemapaneva sisuga laulu. Laulust pärit tekstikatked on kasutusel ka kampaania visuaalide sõnumitena.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul kaasneb linnaelanikuks registreerimisega palju positiivset, mis aitab linnaelu erinevates valdkondades paremini korraldada. "Hinnanguliselt on Tartus üle 10 000 inimese, kes ei ole veel tartlaseks registreerunud. Ainuüksi 1000 inimese registreerumine tooks linnale riigi tasandusfondist aastas üle 400 000 euro, mis on umbes pool Kaarsilla rekonstrueerimisele kulunud summast või mille eest saaks ehitada kaks-kolm uut mängu- või spordiväljakut,” toob Klaas näiteks.

Uute registreeritud linlaste panus võimaldab Tartul nende hüvede eest rohkem seista. Registreerimisprotsess on väga lihtne ja võtab vaid mõne minuti. Näpunäited ja õppevideo on leitavad www.tartu.ee/tartlaseks.

Viimane Tartu linnakodaniku registreerimiskampaania toimus koostöös Tartu Ülikooliga aastal 2008, mil kampaania raames registreerunud said ühtlasi ka geenidoonoriks hakata.

Lisainfo:
Helen Kalberg
Tartu linna turundusjuht
Tel: +372 513 3929
Helen.Kalberg@raad.tartu.ee

 

Viimati muudetud 02.01.2018