Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn toetab spordiprojekte tänavu 782 970 euroga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

maraton Foto: Tarmo Haud

13. jaanuar 2022 / Tartu linn toetab tänavu spordiprojekte, Tartu esindusvõistkondi ning Tartu linna meistrivõistluste ja Tartu koolidevaheliste karikavõistluste korraldamist kokku 782 970 euroga.

„Vaatamata keerulistele aegadele on Tartu spordielu jätkuvalt väga vilgas ja edukas. Selle tunnistuseks on Tartu sportlaste hea esinemine rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, kust eelmisel aastal toodi Tartusse üle kümne erinevat värvi medali. Kõige säravamaks hetkeks oli loomulikult vehkleja Julia Beljajeva kuldmedal olümpiamängudelt,“ kommenteeris kultuuriosakonna spordivaldkonna juht Veljo Lamp. Ka kohapealne spordipublik on saanud ilusaid hetki nautida kas Rally Estonia WRC etappi jälgides või siis Tartu võrkpallurite ja jäähokimängijate eduka hooajale kaasa elades.

Neli esindusvõistkonda (Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpallimeeskond, Tartu Bigbank võrkpallimeeskond , JK Tammeka jalgpallimeeskond ning Tartu Välk 494 jäähokimeeskond) saavad kokku linnalt 291 000 eurot, spordi suursündmusi toetatakse 309 000 euroga ja väiksemaid spordiprojekte 126 295 euroga. Linna meistrivõistluste toetamiseks kulub 21 725 eurot ja koolide vahelistele karikavõistlustele 8800 eurot. Aastaringsetele projektidele, mobiilsusprojektidele ja spordipreemiatele on planeeritud kokku 26 150 eurot.

Suuremad projektitoetuse saajad on Rally Estonia, Tartu Maraton ja Tour of Estonia velotuur. Uute suurprojektidena lisanduvad sel aastal Ilmar Kullam 100 juubelikorvpalliturniir ja Tartu Urban Discolf rahvusvaheline kohtumine.

Traditsioonilistele väikeprojektidele lisandub tänavu 17 uut spordiüritust, sh Tartu Suusabuss, Santose Talvekarikas jalgpallis, rahvusvahelised raskekaalu kulturismi meistrivõistlused, Playmakers League 3x3 korvpallis.

Lisainfo: kultuuriosakonna spordivaldkonna juht Veljo Lamp, tel 736 1352, 516 7559

 

Viimati muudetud 14.01.2022