Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnavalitsuse istungil

9. veebruar /

Linnavalitsus edendab sportimisvõimalusi

Tartu linnavalitsus kiitis istungil edukaks kaks hanget jõusaalide seadmete ostmiseks. Riigihankel "Sõudmiskeskuse jõusaali inventari ost" oli edukas Läti ettevõte G Kolizejs SIA pakkumusega 83 817 eurot koos käibemaksuga. Riigihange viidi läbi aerutamis- ja sõudekeskuse jõusaali inventari soetamiseks. Hankelepingut rahastatakse linna eelarve vahenditest 50 000 euro ulatuses ning ülejäänud osa linnaasutuse Tartu Sport omavahenditest. Riigihankel "Tartu K. J. Petersoni Gümnaasiumi jõusaali seadmete ost" oli edukas AMTeam OÜ pakkumusega 43 940 eurot koos käibemaksuga. Riigihange viidi läbi Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi spordiruumidesse jõusaali seadmete ostmiseks. Töid tehakse kolme kuu jooksul alates lepingu sõlmimisest. 

Lisainfo: linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson, tel 736 1293, 516 6920.

Linn jagab toetusi

Tartu linn toetab mittetulundusühingut Peretarkuse keskus 15 000 euroga kooselu lõpetanud inimestele perelepitusteenuse pakkumiseks ning sihtasutust Tartu Ülikooli Kliinikum 4887 euroga õpilastele seksuaalhariduslike ja lähisuhteteemaliste loengute pakkumiseks. Lisaks otsustas linnavalitsus tänasel istungil anda linnavalitsuse reservfondist 500 eurot Seliküla Jalgsema Külaseltsile kontradmiral Johan Pitka vahakuju valmistamiseks külaseltsi tubamuuseumisse.

Lisainfo: rahandusosakonna juhataja Külli Lust, tel  505 9643.
 
Linn edendab koolides ja lasteaedades tervislikku toitumist
 
Tartu linnavalitsuse istungil otsustati osalemine juhtpartnerina projektis "PRIA Koolikava haridusmeetmete tegevused lasteaedades ja koolides". Projekti eesmärgiks on suurendada Tartu linna lasteaedades ja koolides puu- ja köögivilja ning piima ja piimatoodete tarbimist, edenda seeläbi puu- ja köögivilja ning piima ja piimatoodete üldist tarbimist; kujundada laste tervislikke toitumisharjumusi; tõsta laste teadlikkust põllumajandus- ja toidusektorist ning selgitada toidu tootmise ja keskkonna vahelisi seoseid. Projektis osalemise kogumaksumus on 25 759 eurot, millest Tartu linna omaosalus on 1551 eurot.
 
Tartu linn on Euroopa Liidu Toiduprogrammide raames rahastatava projektiga seotud tegevuste kavas osalenud aastatel 2015, 2016, 2017, 2019 ja 2020. Tänavuse aasta tegevustes on olulisel kohal lasteaedade külastused mahetaludesse ja erinevad õpitoad. Lastel on võimalus osaleda toidu valmistamise ja võrsete kasvatamise õpitubades või toiduteemalises teadusteatris.

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Merle Liivak, 5811 7611

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 10.02.2021