Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toob arengukava linlastele lähemale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Arengukava Foto: Mana Kaasik

6. juuni 2024 / 13. juunil toimub Tartu linna ja Musta Kasti koostöös Tartu linna uue arengukava tutvustuspäev, kus linna arenguplaanide paremaks mõistmiseks võetakse appi lavastuslikud elemendid ning räägitakse Tartu tulevikust vabas ja inspireerivas vormis.

Arengukava tutvustuspäeval, 13. juunil on linnaruumis avatud viis temaatilist kohtumispaika, kus saab tutvuda arengukava põhiliste suundadega, küsida küsimusi, arutleda sisu üle ja teha ettepanekuid.

Kohtumispaigad on avatud kell 11.00–20.45 ja neisse võib sisse astuda kogu päeva jooksul:

  • Heaolu ja kogukond – Turusilla Annelinna-poolse otsa juures.
  • Linnaruum – kaubamaja ees.
  • Keskkond – Lodjakoja kõrval.
  • Haridus ja kultuur – Tartu ülikooli raamatukogu ees.
  • Innovatsioon ja ettevõtlus – Atlantise maja ees.

Kolm korda päeva jooksul, kell 13, 17.30 ja 21 saab Alexela loomelaval (Atlantise maja) näha arengukava tutvustavat etendus „Visioonid rambivalguses“. Tegemist on informatiivse ja meelelahutusliku tõlgendusega Tartu uuest arengukavast, mille autoriks on Musta Kasti näitleja Kaarel Targo.

Igast temaatilisest kohtumispaigast minnakse üheskoos bussiga Alexela loomelava etenduspaika, et jätkata ka teekonnal vestlusi linna arengu teemadel. Soovitame meelepärases kohtumispaigas olla vähemalt 30 minutit enne etenduse algust (seega kell 12.30, kell 17 ja 20.30). Samuti võib etendustele minna ilma kohtumispaigas käimata.

Lavastaja Kaarel Targo sõnul pakuvad linnaruumis paiknevad kohtumispaigad ehk tugijaamad antiiksete foorumite eeskujul kõigile kodanikele sõnaõigust. „Musta Kasti näitlejad aitavad mõtte käima lükata ja hoiavad seda vajadusel laiali valgumast. Arengukava lavastuslikus esitluses „Visioonid rambivalguses” vaatleme, mis juhtub siis, kui kuus väga erineva nägemusega inimest püüavad arengukava juppideks lahti võtta ning seejärel tagasi kokku panna. Loodetavasti saab natuke naerda ja kui eriti hästi läheb, saame lõpuks kõik natuke paremini aru, mis see arengukava üldse on ja kuidas see just selliseks on kujunenud,“ ütles Targo.

Arengukava tutvustuspäev on osalejatele tasuta. Kuigi registreerimist arengupäeva üritustele ei ole, võite anda oma osalusest märku siin.
 
Tartu arengukava 2025–2035 koostamine on toimunud linnavalitsuse, ekspertide ja linlaste koostöös. Aasta tagasi toimus visioonikonverents, kus koguti mõtteid nii osalejatelt kui esinejatelt. Nüüd on jõutud etappi, kus kõikidel on veelkord võimalik ettepanekuid teha ja kaasa rääkida Tartu linna arengu kujundamisel.

6. juunil kiitis Tartu linnavolikogu heaks "Tartu linna arengukava 2025–2035" ja eelarvestrateegia eelnõu ning suunas need avalikule väljapanekule 10. juunist 19. augustini 2024.

Vaata lähemalt: www.tartu.ee/arengukava

Lisainfo: ruumiloome osakonna juhataja Kertu Vuks, tel 5813 7086.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 14.06.2024