Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi loodusluuleõhtu Autovabaduse puiesteel 31. juulil

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pressiteade

Autovabaduse puiestee Foto: Ketlin Lääts

12. juuli 2022 / Loodusluuleõhtul Autovabaduse puiestee lavale astuvad kirjanikud Timo Maran, Maarja Pärtna, Kristel Algvere. Samuti avaneb võimalus ka teistel huvilistel esitada omaloomingut vabal laval.

Traditsioonilised loodusluuleõhtud toimuvad iga kuu kolmandal nädalal Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal, kus publikut kostitatakse kirjanike-luuletajate omaloomingu, küpsise ja teega. Aga suvisel ajal tuleme õue ja Autovabaduse puiestee lavale!

Loodusluuleõhtu Autovabaduse puiesteel toimub pühapäeval, 31. juulil kell 18. Lavale astuvad kevadel loodusmuuseumis esinenud kirjanikud ja poeedid Timo Maran, Maarja Pärtna, Kristel Algvere.

Timo Maran on semiootik ja kirjanik, kelle huviks on inimese ja looduse suhete mõtestamine. Ta töötab Tartu Ülikoolis ökosemiootika ja keskkonnahumanitaaria professorina. Timo Maran kirjutab filosoofilise kallakuga loodusluulet, ta on avaldanud viis luulekogu.

Maarja Pärtna on luuletaja, tõlkija ja toimetaja. Ta on Gustav Suitsu luuleauhinna ja Juhan Liivi luuleauhinna laureaat. 

Kristel Algvere on Hiiumaa juurtega kirjanik, usuteaduskonna tudeng ja eesti keele õppejõud. Keeleteaduse huvi ajendil asus ta sel õppeaastal eksternina doktorantuuri Tartu Ülikooli rakenduslingvistika osakonda. Kristel Algvere on lõpetanud eesti filoloogia magistri. Ülikooli ajal hakkas ta ajakirjas Värske Rõhk avaldama novelle ja luuletusi. 2017. aastal ilmus Värske Raamatu sarjas tema esimene raamat „Merehurmarohi“. 

Huvilistel avaneb võimalus astuda vabale lavale, et sahtlisse kirjutatud loomingut avalikkusele esitada. Vabale lavale on oodatud loodustemaatilised loomingulised etteasted. Vabal laval üles astumiseks eelregistreeri enda etteaste – täida ankeet siin! 

Loodusluuleõhtu toimub 31. juulil kell 18–19.30 Autovabaduse puiestee laval. Sündmusel osalemine on tasuta! 

Korraldaja võib teha sündmusel pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. 


Lisateave:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
[email protected]
www.natmuseum.ut.ee

Viimati muudetud 12.07.2022