Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu uus arengukava ootab ettepanekuid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Pliiatsid Foto: Rein Leib

9. juuni 2024 / Alates tänasest on avalikustamisel Tartu arengukava 2025–2035 ja järgmise nelja aasta eelarvestrateegia.

Uudses digiformaadis (https://arengukava.tartu.ee) arengukavas antakse terviklik ülevaade linna arengusuundadest ning seatakse sihid lähituleviku kujundamiseks. Samas vaadatakse ka kaugemale – milline võiks Tartu olla kahekümne aasta pärast. Eelarvestrateegia eesmärk on planeerida kavandatavate tegevuste finantseerimist.

Arengukava ja eelarvestrateegia on avalikul väljapanekul 10. juunist kuni 19. augustini. Lisaks digiformaadile saab arengukavaga tutvuda ka raekoja infokeskuses, Tartu Linnaraamatukogus ja selle harukogudes (Annelinna, Tammelinna, Karlova-Ropka ja Ilmatsalu harukogu).

Kogu avaliku väljapaneku aja jooksul saab arengukavale ja eelarvestrateegiale anda tagasisidet ja teha ettepanekuid. Ettepanekuid saab teha arengukava digiversioonis (https://arengukava.tartu.ee), e-postiga ruumiloome osakonnale ([email protected]), tavapostiga (Tartu Linnavalitsuse ruumiloome osakond, Küüni 3, Tartu 51004) või raekoja infokeskuses ning raamatukogus ja selle harukogudes paberankeeti täites.

13. juunil toimub Tartu linna ja Musta Kasti koostöös Tartu uue arengukava tutvustuspäev. Arengukava paremaks mõistmiseks võetakse appi lavastuslikud elemendid ja kutsutakse kaasa rääkima kõiki linlasi.

Kell 11.00–20.45 on avatud on temaatilised kohtumispaigad, kus saab tutvuda arengukava teemadega, küsida küsimusi ja teha ettepanekuid. Kohtumispaigad on avatud Turusilla Annelinna-poolse otsa juures (heaolu ja kogukond), kauabamaja ees (linnaruum), Lodjakoja kõrval (keskkond),  Tartu ülikooli raamatukogu ees (haridus ja kultuur) ja Atlantise maja ees (innovatsioon ja ettevõtlus).

Kell 13.00, 17.30 ja 21.00 toimub Alexela loomelaval (Atlantise maja, Narva mnt 2) arengukava tutvustav etendus „Visioonid rambivalguses“, mis on informatiivne ja meelelahutuslik tõlgendus Tartu uuest arengukavast. Autor on Musta Kasti näitleja Kaarel Targo. Etendus on tasuta.

Tartu arengukava 2025–2035 koostamine on toimunud linnavalitsuse, ekspertide ja linlaste koostöös. Aasta tagasi toimus visioonikonverents, kus koguti mõtteid nii osalejatelt kui esinejatelt. Nüüd on jõutud etappi, kus kõikidel on veelkord võimalik ettepanekuid teha ja kaasa rääkida Tartu linna arengu kujundamisel.

Vaata lähemalt: www.tartu.ee/arengukava

Lisainfo: abilinnapea Elo Kiivet, 5656 9674; ruumiloome osakonna juhataja Kertu Vuks, tel 5813 7086.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 19.06.2024