Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
30°
30°

Tartus sõlmitakse abielusid endiselt Tiigi tänava hoones

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

23. jaanuar / Seoses Tartu maavalitsuse kaotamisega sõlmitakse uuest aastast abielusid, registreeritakse sünde, surmi ning lahutusi Tartu linnavalitsuse rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistuses, mis asub Tiigi 12.

Abielude sõlmimine toimub samas majas asuvas saalis.  Pidulikud abielude registreerimise tseremooniad toimuvad reedeti ja laupäeviti. Praegu on see toiming tasuta. Hea uudis abiellujaile on see, et varasema kolme kuu asemel saab nüüd abiellumisavaldust esitada kuni kuus kuud enne plaanitavat pidupäeva.

Teenistus tegeleb kogu Lõuna-Eestis ainukesena uue nime andmise küsimustega. Samast väljastatakse ka erinevaid perekonnasündmuste tõendeid (ka rahvusvahelisi võõrkeelseid tõendeid), abieluvõimetõendeid ja rahvastikuregistri väljavõtteid ning rahvastikuregistri andmeid õigustatud huvi korral. Lisaks kannavad perekonnaseisuametnikud  rahvastikuregistrisse kohtulahendid, välisriigi perekonnaseisudokumendid, rahvusvahelise kaitse andmise otsused, vajadusel muudavad ja parandavad perekonnaseisuandmeid, nõustavad abielusid sõlmivaid vaimulikke ja teevad vajalikud registrikanded.

Linnakantselei rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistus (Tiigi 12) on avatud: E, T, K, R 9-12/ 13-16, N 9-12  e-post pere@raad.tartu.ee tel 742 0960, 742 0632, 742 954

 

Viimati muudetud 23.01.2018