Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Elutöö ja ettevõtlikkuse eest said tunnustuse kaks Tartu naist

Tartu EDA pressiteade

Sel hooajal pälvis pikaajalise ja väärika elutöö eest "Tartu Aastate Daami" tiitli Rutt Maantoa (vasakult teine) ja "Tartu Ettevõtlik Daam" tiitli Liis Tiisvelt (vasakult kolmas). Foto: Jaanika Aasav

15. märts 2024 / Eile õhtul toimunud Tartu EDA traditsioonilisel tänugalal Lydia Sündmuskeskuses tänati ja tunnustati koos Tartu linnapeaga kahte erilist daami ning tutvuti ühe erilise noore muusiku südamesooviga.

Sel hooajal pälvis pikaajalise ja väärika elutöö eest "Tartu Aastate Daami" tiitli nahakunstnik professor Rutt Maantoa. "Tartu Ettevõtlik Daam" tiitlit saab uhkusega kanda materjaliinsener ja visionäär Liis Tiisvelt.

Proua Rutt Maantoal on olnud oluline roll Tartu nahakunstialase tegevuse suunamisel ja tutvustamisel. Töötades aastaid õppejõuna Tartu Kunstikoolis ning Kõrgemas Kunstikoolis Pallas nahkehistöö ja nahadisaini osakondade juhatajana, on ta arendanud nahaeriala õppekava kõrghariduse tasemele ja innustanud tudengeid loometeel. Tema juhendatud üliõpilastöid on eksponeeritud naha- ja köitekunsti näitustel Eestis ja välismaal, ta on kureerinud osakonna erialanäitusi ning seminare. Ta on kujundanud mitmeid köitenäituste ekspositsioone Tartus. Mitmed Rutt Maantoa õpilased töötavad edukalt disaineritena, õppejõududena Pallases või  restauraatoritena erinevates mäluasutustes.

Ettevõtlik Daam 2024 Liis Tiisvelt on olnud ülimalt ettevõtlik meile kõigile väga oluliste keskkonna ja jätkusuutlikuse teemade käsitlemisel, olles eeskujuks asjaoluga, et probleemist võib saada looming. Ta on loonud rõivabrändi iLLIMOR, mis suurtööstuste jääkmaterjalidest ja jätkusuutlikest kangastest mugavaid ja stiilseid rõivaid toodab.  Samuti on ta tekstiilijäätmeid väärindava ettevõtte KIUD PACKING üks asutajatest. Ettevõte, mille missiooniks on vähendada tekstiiliprügi ja asendada ühekordsed puidupõhised pakendid uue, keskkonnasõbraliku materjaliga, on ka 2023. aastal telesaate Ajujaht võitja.

Lisaks eriliste daamide tunnustamisele said galal osalejad võimaluse tutvuda lähemalt ka ühe andeka noore muusikuga. Nimelt on Tartu EDA liikmed igal aastal Gala raames pannud õla alla mõnele südamelähedasele heategevusprojektile. Sel aastal märgati üheskoos 19-aastast Artur Jonatan Saumetsa, kes lõpetab 2024. aasta kevadel Heino Elleri Muusikakooli tuuba erialal. Tema suureks sooviks on 2024. aasta sügisel jätkata oma tuubaõpinguid kas Hannoveri või Karlsruhe muusikakõrgkoolis mainekate Saksamaa tuubaprofessorite käe all.

Noormees kogus ka Hooandja.ee abil rahalist toetust kõrgkooliõpingute ajaks professionaalsele mängijatasemele sobilikku rootorsüsteemiga Bb-tuuba soetamiseks, mis on Saksamaal sümfooniaorkestrites standardinstrument. Tartu EDA president Tiina Karu andis üle klubi liikmete panuse toetamaks noormehe  sümfooniaorkestris kutseliseks tuubamängijaks saamise teekonda.

1993. aastal loodud Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon (EDA) liidab ettevõtlikke Tartumaa daame, keda lisaks tegususele ning toredatele ettevõtmistele ühendab oskus märgata head ja olla tänulik.

Lisainfo: Tiina Karu, Tartu EDA president, Tel 528 5574,  [email protected]

Viimati muudetud 15.03.2024