Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-8°

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse noortevahetuse projekt “Mens sana in Europa” pälvis tunnustuse

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse pressiteade

22. november /

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse rahvusvaheline noortevahetuse projekt “Mens sana in Europa” pälvis SA Archimedes Noorteagentuuri tunnustuse kategoorias “Parim puuetega noorte kaasaja”.
Projekti sisuks oli Tšehhi vaimse tervise probleemidega noorte külaskäik Tartusse ja kohtumine Tartu vaimse tervise probleemidega noortega, ühised sportlikud ja aktiviseerivad tegevused, sarnaste võimaluste loomine ja kaasamine kogukonda. Tegevused toetasid noorte puuetega inimeste eneseusku, taastumist ja integreerumist ühiskonda.

Projekt andis Tšehhi vaimse tervise probleemidega noortele võimaluse külastada Eestit, tutvustas vastastikku Eesti ja Tšehhi kultuuri ning andis Tartu noortele võimaluse avada ennast külalislahke võõrustajana.
Projektiga propageeriti sporti ja liikumisega seotud tegevusi vaimse tervise probleemidega inimeste hulgas. Samuti rõhutati füüsilise tervise osatähtsust vaimse tervise probleemidest üle saamisel.

Õpirändes osales Tšehhist kuus noort, grupijuht ja kaks  juhendajat. Eesti poolt osales õpirändes sihtasutuse rehabilitatsiooni ja toetavate teenuste osakonna viis juhendajat, 10 noort ja noortevahetuse grupijuht.

 

Viimati muudetud 22.11.2016