Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Variku kooli hakkab renoveerima Nordlin Ehitus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Variku kooli eskiis

3. juuli / Linnavalitsus tunnistas Tartu Variku kooli ja spordihoone rajamise riigihankel edukaks OÜ Nordlin Ehitus pakkumuse kogumaksumusega 8 968 142 eurot.

Lisaks tunnistas linnavalitsus Variku Kooli ja spordihoone ehitustööde omanikujärelevalve riigihankel edukaks Pikk Silm OÜ pakkumuse kogumaksumusega 46 800 eurot.

Kavas on rekonstrueerida Valiku kooli hoone (Aianduse 4) ja hooviala (haljastus, parkimisalad ja spordiväljakud). Koolihoones uuendatakse ruumilahendust, koolisisest ja kinnistu logistikat, siseviimistlust, kommunikatsioone ning sisustust. Säilib hoone kandekonstruktsioon, vahelae- ja välisseina paneelid. Osa õppepinnast lahendatakse avatud õppemaastiku põhimõttel nagu seda on tehtud äsja renoveeritud Raatuse koolis. Aatriumiosa laiendatakse, et tekiks avaram puhkeala.

Kooli endise võimla asemele ehitatakse spordihoone koos kahe täismõõdus saali, jõusaali ja matisaaliga. Spordihoone hakkab olema õhtuti kõigi huviliste päralt. Kooli hoovialal paiknevatele spordiväljakutele paigaldatakse erinevatele eagruppidele mõeldud mänguvahendeid, sh ka väike ala ekstreemspordisõpradele.

Koolihoone renoveerimiseks on planeeritud ajavahemik 1. august 2018 kuni 1. august 2019. Riigihankele esitati kaheksa pakkumust, millest OÜ Nordlin Ehituse pakkumus oli madalaim.

Omanikujärelevalve riigihankele esitati kuus pakkumust, millest kõige odavama tegi Pikk Silm OÜ.

Lisainfo: linnavarade osakonna ehitusteenistuse juhataja Priit Metsjärv,  736 1431, 524 6149

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 03.07.2018