Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ürituse korraldajale

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Ürituse korraldajale

Kultuuriaken

Tartu vaba aja veetmise võimalustest annab parima ülevaate Tartu ja Lõuna-Eesti Kultuuriaken.

Iga soovija saab Kultuuriaknasse sündmuse tasuta andmebaasi üles riputada.
Tänu aktiivsetele kasutajatele täiustub Kultuuriaken pidevalt ja pakub külastajatele kõige päevakohasemat teavet vaba aja veetmise võimaluste kohta Tartus ja ka Lõuna-Eestis laiemal

Avaliku ürituse või koosoleku registreerimine

Avalik üritus

Avalik üritus on korrakaitseseaduse § 58 lg 3 mõttes avalikus kohas toimuv ja avalikkusele avatud lõbustusüritus, võistlus, etendus, kaubandusüritus või muu sellesarnane inimeste koos olemine, mis ei ole koosolek.

  1. Avaliku ürituse korraldamiseks Tartus tuleb üritus eelnevalt linnavalitsuse kultuuriosakonnas registreerida vastavalt avalike ürituste korraldamise ja pidamise nõuetele.
  2. Tuleb veenduda, et samal ajal ja samas kohas ei ole juba mõnda teist üritust registreeritud. Selleks vaata vastavat tabelit. Soovitav on võtta aegsasti ühendust kultuuriosakonnaga ning vajadusel broneerida ürituse aeg ja koht. Või uurida, kas Teie korraldatav kogunemine on üldse see, mida peaks just üritusena registreerima.
  3. Tuleb vormistada avaliku ürituse registreerimise teade. Seda tuleb teha täites E-vormi.
  4. Avalike ürituste korraldamisel lähtuda keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendist. Korraldajatel tuleb täita  juhendi iga kategooria minimaalseid nõudeid.
  5. Teade tuleb esitada vähemalt 15 tööpäeva, kuid mitte varem kui 12 kuud enne ürituse toimumist.
  6. Teade tuleb esitada vähemalt 60 tööpäeva, kuid mitte varem kui 12 kuud enne ürituse toimumist, kui kaasneb tänava osaline või täielik sulgemine kauemaks kui üks tund
  7. Emajõel toimuvatest  üritustest, millega kaasneks jõe liikluseks sulgemine, palume teavitada vähemalt 30 tööpäeva enne ürituse toimumist.
  8. Kooskõlastusringil selgub, kas kultuuriosakonna peaspetsialist saab anda loa ürituse pidamiseks. Saadud luba on linnavalitsuse nõusolek ürituse korraldamisel. Seejärel tuleb sisestada sündmus Kultuuriaknasse  ning korraldada tore üritus!
  9. Ürituse teadet ei pea esitama Tartu laululaval ja Tartus asuval staadionil toimuva spordivõistluse või muu ürituse korraldamisel.
    Kõik erakondade poolt korraldatavad koosviibimised on koosolekud, mida tuleb registreerida politseis !

 

Foto: Uku Peterson
Foto: Uku Peterson

Avalik koosolek

Avalik koosolek on korrakaitseseaduse § 58 lg 2 mõttes inimeste koosolemine avalikus kohas ühise eesmärgiga kujundada või väljendada oma meelsust.

Avalik koosolek tuleb registreerida korrakaitseseaduse § 67 järgi kohalikus prefektuuris hiljemalt neli tööpäeva, kuid mitte varem kui kolm kuud enne koosoleku pidamise päeva, kui:

  • koosoleku pidamine nõuab liikluse ümberkorraldamist;

  • koosolekut kavatsetakse pidada väljaspool hoonet;
  • kogunetakse väljaspool koosolekuks ette nähtud rajatist;
  • koosoleku pidamiseks on kavas püstitada telk, lava, tribüün või muu suuremõõtmeline konstruktsioon;
  • koosoleku pidamiseks on kavas kasutada heli- või valgustusseadmeid.

Avaliku koosoleku korraldamise teated tuleb saata e-posti aadressile [email protected]. Kui avaliku koosoleku pidamist planeeritakse vaid mõned tunnid enne selle toimumist, tuleb sellest teavitada lühinumbril 1247 või 112.

Täpsemalt saab avaliku koosoleku registreerimisest lugeda politsei koduleheküljelt.
Politsei registreeritud avalikud koosolekud on nähtavad siit

Vorm:

Avaliku koosoleku registreerimise teate soovituslik vorm

 

Foto: Heikki Leis
Foto: Heikki Leis

Kultuurireklaami võimalused Tartus

Reklaamikuubikud Küüni tänaval

Tasuta kultuurireklaami saab eksponeerida Küüni tänaval (Poe tn ja Raekoja platsi vahel) olevatel uutel reklaamikandjatel. Pindadele on oodatud Tartus (ja linna ümbruses) toimuvate kultuurisündmuste reklaam. Reklaamikandjaid/kuubikuid on kokku 4. Igale reklaamialusele paigaldatakse  kuni kaks bännerit. Bänneritell on standardne püstine postriformaat küljepikkustega 2250mm (kõrgus) x 1600mm (laius). Kuna reklaampinnad on vaadeldavad kõigist külgedest, siis on soovitav, et bännerid oleks kahepoolse trükiga. Üheks broneeringu perioodiks on maksimaalselt 4 nädalat ning ühele sündmusele broneeritakse 1 pind korraga. Võimalusel kauemaks ja rohkematele pindadele.

Bänneri valmistamise ja paigaldamise kulu tuleb korraldajal endal tasuda. Bänneri peab üles panema ja maha võtma broneerija. Bännerite kujundamise ja paigaldamisega saab abi  erinevatelt Tartus tegutsevatelt reklaamifirmadelt.

Broneeringute tabel 2024
Broneeringu taotluse vorm 2024

Reklaamiloa saamiseks tuleb esitada  ruumiloome osakonnale ([email protected], 514 8828) kaks nädalat enne broneeritud reklaamiaega:

  • reklaami paigaldamise avaldus;

  • reklaami proportsioonis kavand

Reklaamikuubik
Reklaamikuubik
Kuubikute asend
Kuubikute asend

Betoonist reklaamtulbad ja „Kultuurilaev”

Tartus on kultuurisündmuste reklaamimiseks üheksa betoonist tulpa, mida haldab Kultuuritahvel MTÜ. Tulbad asuvad:

  1. Kaarsilla Atlantise-poolses otsas;
  2. Vallikraavi tänaval;
  3. Pargi ja Kalevi tänava ristmikul;
  4. Vaksali ja J. Kuperjanovi tänava ristmikul;
  5. K. E. von Baeri ja Oru tänava ristmikul;
  6. Tähe 4 ees;
  7. Näituse tänaval;
  8. Lossi tänaval;
  9. Narva maantee ja Puiestee tänava ristmikul.

Skulptuuri "Kultuurilaev" asub Küüni tänaval, Tartu Kaubamaja kõrval. Lisaks ürituste infole on skulptuuri ühel infomoodulil (Küüni tänavalt vaadatuna kõige jõepoolsem) lubatud paigaldada eraisikutel mitteärilisi kuulutusi. Nimetatud kuulutuste paigaldamine on tasuta ja toimub läbi Kultuuritahvel MTÜ.

Kõigi teiste reklaamide paigaldamine on tasuline vastavalt haldaja teenuste hinnakirjale.
Konkreetse kuulutuse hind 1 ööpäeva eest tuleneb maksimaalsest 1 m² hinnast.
Eelnevalt mainitud pindadel on 50% hinnaalandust õigus saada Linnavalitsuse hallatavate asutuste poolt korraldatavate ürituste, linna eelarvest toetatavate ürituste ja publikule tasuta korraldatavate ürituste reklaamil.

Plakatid paigaldab Kultuuritahvel MTÜ. Omavoliline kuulutuse paigaldamine pindadele on keelatud ning sellised kuulutused eemaldatakse.



Kontakt:
Alipi Borin
projektijuht
Kultuuritahvel MTÜ
Tel 58410001
E-post [email protected]

Bussiootepaviljonid, valgusvitriinid

Tartu linnale kuuluvad bussiootepaviljonid (kahepoolse reklaampinnaga), kus saab kuvada vaid sotsiaalse sisuga teavituskampaaniaid või mittekommertsliku fookusega reklaamkampaaniaid. Lubatud ei ole eksponeerida piletimüügiga või muu tulu teenimise eesmärgiga seotud teateid.
Reklaampinnad on tasuta, küll aga peab reklaamija ise tasuma plakatite tootmise ja paigalduse eest. Bussipeatustesse trükib ja paigaldab plakatid reklaamiagentuur Artwerk. Tutvu lähemalt tingimustega ja täida sooviavaldus reklaampindade broneerimise rakenduses.

Linnaruumis olevate valgusvitriinidele reklaami kuvamiseks on vaja ühendust võtta nende pindade haldajaga ning esitada oma soov OÜ-le JCDecaux Eesti.

Bussiootepaviljonide vitriinid

Kultuuritahvlid Annelinnas

Kultuuritahvel on Annelinna korrusmajade liftides ja trepikodades asuv reklaamtahvel A2 formaadis. Kultuuritahvel on mõeldud kajastama Tartu linna kultuurisündmusi, noortele pakutavaid üritusi, huviringe, muuseume, sportimisvõimalusi jne. 

Kokku on 60+ sellist tahvlit. Tahvel on jaotatud 8ks mooduliks, ühe mooduli mõõdud on L132,5mm x K185mm.
Vajadusel saab neid ka kokku liita. Tahvli uuendamine toimub iga kuu alguses. 
Kliendi käest soovitakse saada hiljemalt 25-ks kuupäevaks ainult kujunduse faili.
Reklaami trükk, ülespanek ja hooldus on Kultuuritahvel MTÜ poolt.

Teenus on tasuline.
Kontakt
Alipi Borin
E-post: [email protected] 
Tel 58410001

Kultuuritahvel

Keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhend

Keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhend on praktiline abivahend, millest on keskkonnahoidlike valikute tegemisel kasu erinevatel valdkonda eestvedajatel –  nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismi korraldajatel.

Juhend ja toetavad materjalid on valminud SA Tartu 2024, Tartu linnavalitsuse ja kestliku ürituskorralduse konsultatsiooniettevõte Acento koostööna.

Avaliku ürituse puhul tuleb  korraldamisel lähtuda keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendist.
Korraldajatel tuleb täita  juhendi iga kategooria minimaalseid nõudeid.

Vaata täpsemalt

Foto: Ahto Sooaru

Kultuuriinfo uudiskiri

Kasulik info toetuste taotlusvoorude ja täienduskoolituste kohta, kutsed konverentsidele ja seminaridele, info rahvusvahelisest koostööst ning muu oluline teave kultuurikorraldajale Tartus.


Listiga saab liituda siin
Uudiskirjade arhiiv asub siin

Sotsiaalmeedia kanalid

Olemas on erinevad sotsiaalmeedia kanalid, kus on võimalik paluda  enda korraldatava sündmuse infot jagada.
Nendeks on erinevad kanalid Facebookis nagu:  Kultuuriakna Facebooki leht,  Visit Tartu Facebooki leht.
Soovi avaldamiseks kirjutada nendele lehtedele otse Facebooki postkasti.
 

Tartu ruumide portaal

Tartu ruumide portaal koondab Tartu linna allasutuste ruumid ja väljakud, mida on võimalik rentida ühekordseks või regulaarseks treeninguks, seminariks, kontserdiks või muuks sündmuseks. Iga ruumi juurde kuulub kalender, kust saab kontrollida, kas soovitud aeg on vaba ja kas asutus on sellel ajal broneeringud võimaldanud. Portaalis saab päringu esitada igaüks, kes on end ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga tuvastanud. Päring liigub vastava ruumi haldurile, kes kontrollib esitatud andmed, sobivuse korral sõlmib teiega lepingu, kinnitab broneeringu ja esitab arve. Iga asutus haldab enda ruumide infot ja broneeringuid iseseisvalt, mistõttu palume sisulised küsimused esitada huvipakkuva ruumi haldurile. 

Toetused ja teised juhised

Viimati muudetud 07.08.2024