Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Päevakeskused

Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
736 1300
 

Päevakeskused eakatele ja puuetega inimestele

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse
ANNE Päevahoolduskeskus

Asub aadressil Kaunase pst 22  I korrusel.

Anne Päevahooldekeskus on vaimse tervise probleemidega eakatele päevast hooldeteenust pakkuv keskus. Anne Päevahooldekeskus on SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse päevakeskus, teenuse osutamist rahastab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond.

Teenusele suunavad Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskuste hoolekande spetsialistid, esitada vabas vormis avaldus ja perearsti tõend.

Annelinna - Ülejõe piirkonnakeskus aadressil  Anne 44, tel 736 1335, 746 1467, 736 1034, 736 1696 ja 736 1225;
Karlova-Tamme piirkonnakeskus aadressil Rahu 15, tel 736 1885 ja 736 1881;
Tähtvere-Veeriku piirkonnakeskus aadressil Vaksali 14, tel 746 1764 ja 736 1026.

Hooldekande spetsialistide vastuvõtuajad: E 15-18; K 8-12 ja R 9-12

Keskuses toimub eakate hoid igapäevaselt kella  8.00–18.00. Päevakeskuses viibivatele eakatele on tagatud järelevalve ja toitlustamine. Eaka päev struktureeritakse, tutvustatakse päevakajalisi uudiseid, toimub mälutreening. Eakas tasub ise toidu eest 5 € päevas (hommikusöök  1,5 €, lõuna 2 € ja õhtusöök 1,5 €). Võimalusel korraldatakse eaka transport päevakeskusesse. Transpordi maksumus edasi -tagasi on 6 eurot ehk kodust päevakeskusesse on 2 eurot ja päevakeskusest koju 3 eurot.

Päevakeskus Kalda

Asub aadressil Kaunase pst 22 II korrusel.

Päevakeskus Kalda on Tartu linna allasutus.

Päevakeskus Kalda pakub eakatele päevast huvitegevust oma ruumides.  Päevakeskuses on saal, kööginurk, interneti kasutamise ja ajalehe lugemise võimalus, käsitööruum. Päevakeskuses tegutsevad huvitegevusringid, sh meeste maleklubi. Tasuliste teenustena pakutakse pesupesemist ja massaaži.

Päevakeskus Tähtvere

Asub aadressil Veski 35.

Päevakeskus Tähtvere on Tartu linna asutus. Päevakeskuse kasutuses olevas hoones asub I korrusel saal, kohvik, ajalehe lugemise ja arvuti kasutamise võimalus, II korrusel asub saun, juuksur ja koolitusruum. Päevakeskuses tegutsevad ringid.

Kodukotus

Asub aadressil Viljandi mnt 75.

Tartu linna pensionäride organisatsiooni Kodukotus eesmärk on kujundada ja säilitada pensionäride aktiivset eluhoiakut, laiendada nende suhtlemisvõimalusi ning hoolitseda nende heaolu eest.

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ostab lepingu alusel Kodukotuselt Karlova ja Kesklinna päevakeskuse teenust. Päevakeskuses tegutsevad ringid ja klubid, olemas on interneti kasutamise võimalus.

Tartu Puuetega Inimeste Koda

Asub aadressil Rahu 8 I korrusel.

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ostab lepingu alusel Tartu Puuetega Inimeste Kojalt Ropka, Variku ja Tammelinna päevakeskuse teenust. Päevakeskuses tegutsevad ringid ja klubid, olemas on internetituba, võimalus lugeda värskeid ajalehti, tasulise teenusena on võimalik kasutada dušši.

TÄHTVERE Ühistegevuse Selts

Asub aadressil Järve tee 8, Ilmatsalu alevikus

60+ klubi  tegutseb MTÜ Tähtvere Ühistegevuse Seltsi all,  Ilmatsalu huvi- ja noortekeskuses. 60+ klubis osaleb kuni 30 inimest, klubi korraldab erinevaid ühisüritusi - töötube, loenguid, pidusid, näituste külastusi, ekskursioone, liikumisringe, külateatriga suhtlemist jms.  Osalejad sõidavad kohale üle endise Tähtvere valla territooriumi.  Kokku saamise päev on esmaspäev, 1 kord kuus oktoobrist kuni maikuuni.

Viimati muudetud 26.10.2022