Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Parkimisload

Tasulise piirkonna parkimislube saab osta raekoja infokeskusest (raekoda, I korrus, tel 1789, [email protected]).

Portaali parkimine.ee  kaudu on võimalik soetada pikaajalisi parkimislubasid. Pärast internetipangas parkimistasu maksmist tuleb kindlasti vajutada „Tagasi kaupmehe juurde”, vastasel korral ei saa parkimistasu maksmist kontrollida.

Avalikul tasulisel parkimisalal kontrollib parkimisnõuete täitmist järelevalveosakond (Küütri 3, II korrus, tel 736 1329).

Puudega inimese sõiduki parkimiskaart

Puudega inimese sõiduki parkimiskaarte väljastab linnamajanduse osakonna teedeteenistus või raekoja infokeskuse infospetsialistid.
Raekoja plats 3,  II korrus, tuba 209, vastuvõtt E 15–18, T–R 9–10

Raekoja plats 1a, I korrus, vastuvõtt E 9-18, T-R 9-17
Info telefonil  736 1279

 NB! Dokumendid palume viia  raekoja infokeskusesse (Raekoja plats 1 a, I korrus).

 

Kaardi taotlemisel tuleb esitada dokumendid (fotografeerituna või skaneerituna):
 

 • isikut tõendav dokument;

 • arsti teatis (välja arvatud tööealised isikud);
 • Sotsiaalkindlustusameti otsus puude raskusastme ja lisakulude tuvastamise kohta;
 • parkimiskaarti taotleva isiku foto suurusega 3 x 4 cm.

Taotlejad, kellel puudub võimalus dokumentide koopiate tegemisest, on võimalus koopiaid teha raekoja infokeskuses.

Ajutise parkimiskaardi (max 6 kuud) taotlemisel tuleb esitada isikut tõendav dokument,  arsti teatis ajutise liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalde kohta ja isiku foto.

NB! Puudega inimese sõiduki parkimiskaardi taotlemisel  tuleb dokumendid saata e-postiga linnamajanduse osakonna aadressile:  [email protected] või [email protected] või viia raekoja infokeskusesse (Raekoja plats 1 a, I korrus), mis on avatud E 9–18, T–R 9-17.

Puudega inimese sõiduki parkimiskaardi saab kätte samuti raekoja infokeskusest, kui talle on saadetud teavitus e-posti aadressile, et kaart on väljastatud.
Isikud, kellel puudub e-posti aadress tuleb teavituse saamiseks jätta kontakttelefon, et saaks taotletud kaardi kättesaamise viisi kokku leppida. Kehtiv parkimiskaart tagab tasuta parkimise linna tasulises parkimispiirkonnas. Täiendav info tel 736 1279.

Puudega inimese sõiduki parkimiskaart väljastatakse vastavalt sotsiaalministri 23.12.2010. a määrusele nr 90 „Liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaardi vorm ja väljaandmise tingimused”.

Kohalike elanike parkimisload

Kohalikele elanikele väljastab soodushinnaga parkimislube linnamajanduse osakonna teedeteenistus:

Raekoja plats 3,  II korrus, tuba 209

Vastuvõtt: E 15–18, T–R 9–10
Taotluse parkimisloa saamiseks koos vajalike dokumentidega võib saata ka linnamajanduse osakonna e-posti aadressile: [email protected]e või [email protected]

Info telefonil 736 1279 

 

Füüsilisele isikule antakse parkimistasusoodustust ühe A- või B-kategooria sõiduki parkimiseks tasulises parkimisalas (tähtajaga üks kuu kuni üks kalendriaasta) järgmistel tingimustel:

 • isiku elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel tasulises parkimisalas paiknev eluruum;

 • sõiduk on isiku omandis või isiku nimel sõlmitud liisingulepingu alusel tema kasutuses ja isik on kantud liiklusregistrisse kui mootorsõiduki eest vastutav kasutaja;

 • elukoha hoovis ei ole võimalik sõidukit parkida;

 • ühe eluruumi kohta antakse parkimistasusoodustust vaid ühe sõiduki parkimiseks.

Soodustuse korral on parkimistasumäär 20% konkreetses parkimispiirkonnas kehtivast määrast. Parkimistasusoodustust tõendav dokument on linnamajanduse osakonna poolt väljastatav parkimisluba, mis antakse konkreetse sõiduki parkimiseks konkreetselt piiritletud tee lõigul.

 

Kohaliku elaniku parkimistasumäärad on järgmised:

 

A piirkonnas:

 • 30 päeva - 24 €

 • 90 päeva - 60 €

 • 365 päeva - 240 €

B piirkonnas:

 • 30 päeva - 12 €
 • 90 päeva - 30 €
 • 365 päeva - 120 €

Parkimine on tasuline tööpäeviti kell 8–19 ja A-piirkonnas L 11-17. Kuna B-piirkonnas on tähistatud algusaja korral võimalik 1,5 tundi tasuta parkida, siis saab B-piirkonna elanik parkida oma sõiduki tänavale tööpäeva õhtul kella 17.30st või hommikul kella 9.30ni, tähistades vastavalt parkimise algusaja. Uus tasuta parkimisaeg tekib sõiduki ümberparkimisel. Puhkepäevadel ja riiklikel pühadel on parkimine tasuta.

Elektrisõidukite parkimisload

Elektrimootori jõul liikuva sõiduki juht on parkimistasu maksmisest vabastatud parkimisloa alusel.

 

Parkimisluba saab taotleda linnamajanduse osakonna teedeteenistuses:

Raekoja plats 3, II korrus, tuba 209

Vastuvõtt: E 15–18, T–R 9–10 

Tel 736 1279

 

Taotlus võib olla vabas vormis, kuhu tuleb kindlasti ära märkida sõiduki registrinumber, omaniku või vastutava kasutaja andmed ning sõiduki tehnilise passi koopia. Taotluse parkimisloa saamiseks võib saata ka linnamajanduse osakonna e-posti aadressile: [email protected] või [email protected]

Viimati muudetud 29.05.2023