Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
-2°

Partnerlinnad

Tartu on avatud rahvusvaheline linn, kus aegade lood on väärtus, kaasaeg selle osa ja tulevik selle väljund.

Avalike suhete osakond
Jaani 7, 51007 Tartu
736 1345
 

Tartu partnerlinnad

Peterburi

Koostöödeklaratsioon Tartu linna ja Peterburi linna Vassileostrovski rajooni vahel sõlmiti 27. septembril 2006. aastal. Ühiselt on tehtud kunstiprojekte, tartlased on osalenud Läänemere Linnade festivalil Peterburis ning tartlased on võõrustanud külalisi Peterburist siinsetel Peterburi päevadel. Peterburi on Läänemere Linnade Liidu (Union of the Baltic Cities, UBC) liige.

Koostöödeklaratsioon Tartu linna ja Peterburi linna Vassileostrovski rajooni vahel
Peterburi linn

Peterburi
Peterburi

Aegina

Koostöödeklaratsioon Tartu ja Aegina vahel allkirjastati 2. juunil 2006. aastal. Aíginalt pärit kokk Dimitris Kappos  tutvustas mitmel aastal Tartu sõpruslinnade rahvusköökide päevadel kreeka roogasid restoranis Entri.

Koostöödeklaratsioon Tartu linna ja Aigina linna vahel
Aegina linn

 

Aegina. Foto: Katerina Kamperi
Aegina. Foto: Katerina Kamperi

Siena

Sõpruse ja partnerluse deklaratsioon sõlmiti Tartu ja Siena vahel 9. aprillil 2010. aastal. Kogemuste jagamist ja head koostööd on tartlastel ja sienalastel tervishoiu, noorsootöö, ettevõtluse, turismi ning avaliku halduse valdkonnas. Siena kokad on osalenud Tartu sõpruslinnade rahvusköökide päevadel. Tartu Ülikool ja Siena Ülikool kuuluvad mõlemad rahvusvahelisse ülikoolidevahelisse Coimbra koostöövõrgustikku peakorteriga Coimbras Portugalis.

 

Sõpruse ja partnerluse deklaratsioon Tartu linna ja Siena linna vahel

Siena linn

 

Siena
Siena

Ningbo

Sõpruse ja koostöö deklaratsioon Tartu ja Ningbo vahel allkirjastati 11. aprillil 2011. aastal. Vaatama kaugele vahemaale on omavaheline suhtlus küllaltki tihe. Iga aasta alguses käib Ningbo delegatsioon Tartus tutvustamas Ningbos asetleidvaid suuremaid üritusi. Tartu delegatsioon koos mitmete ettevõtjate ja ülikoolide esindajatega on käinud omakorda Ningbos tutvumas sealsete võimalustega.

Sõpruse ja koostöö deklaratsioon Tartu linna ja Ningbo linna vahel
Ningbo linn

Ningbo
Ningbo

Gaziantep

Tartu ja Gaziantepi esimesed kokkupuuted jäävad 2007. aastasse, mil mõlemad linnad osalesid lastesõbralike linnade projekti üritusel. Sõpruse ja koostöö deklaratsioon Tartu ja Gaziantepi vahel allkirjastati 31. jaanuaril 2014. aastal. Oma mänguasjamuuseumi rajamisel on Gaziantep muuhulgas ammutanud inspiratsiooni Tartu Mänguasjamuuseumist. Nii nagu Tartu, kuulub ka Gaziantep UNESCO loovlinnade võrgustikku, kandes gastronoomialinna tiitlit.

Sõpruse ja koostöö deklaratsioon Tartu ja Gaziantepi vahel
Gaziantepi linn

Gaziantep
Gaziantep

Khuthaisi

Tartu ja Khuthaisi allkirjastasid koostöömemorandumi 31. mail 2017. aastal, et muuhulgas toetada mõlema linna majanduslikku ja regionaalset arengut, koostöösuhete loomist Tartu ja Khuthaisi kõrgkoolide vahel ning jagada kogemusi e-valitsemise valdkonnas.

Koostöömemorandum Tartu ja Khuthaisi vahel
Khuthaisi linn

Khuthaisi
Khuthaisi

Viimati muudetud 07.12.2020