Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Psühholoogiline ja psühhosotsiaalne abi Tartu linna elanikele

Riiklik vaimse tervise teenus tartlastele

Psühholoogiline ja psühhosotsiaalne abi Tartu linna elanikele

Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond pakub 2022. aasta lõpuni riikliku vaimse tervise teenuse toel (sotsiaalkaitseministri 23.02.2022 määrus nr 23) psühholoogilist ja psühhosotsiaalset abi Tartu linna elanikele.

Teenused on avatud nii lastele kui täiskasvanutele, kes tunnevad, et vajavad psühholoogilist tuge ja toetust igapäevaelus toimetulekuks. Teenusele saab registreeruda otse teenusepakkujaga ühendust võttes, eelnev suunamiskiri selleks vajalik ei ole.

  • Psühhosotsiaalset heaolu toetav nõustamine aitab leida tasakaalu, maandab tekkinud ärevust ja selgitab koos kliendiga edasised võimlikud sekkumisvajadused, sh toetab võõras kultuuriruumis kohanemist, jagab infot riiklike ja kohaliku omavalitsuse poolt pakutavate teenuste ja toetuste osas ning aitab vajadusel ametiasutustega suhtlemisel.

Teenust pakub MTÜ Eesti Pereteraapia Keskus (Riia 15b, Tartu), pereterapeut Piret Hallast, info ja registreerimine e-postil piret@pereteraapiakeskus.ee või telefonil 5664 6992. Teenust osutatakse eesti keeles.

Teenust pakub Tartu Hariduse Tugiteenuste Keskus (Raekoja plats 12, Tartu), psühholoog Nataliia Cheporniuk, info ja registreerimine Nataliia.Cheporniuk@tugiteenused.tartu.ee või telefonil 5380 0415. Teenust osutatakse koostöös haridusasutustega ukraina sõjapõgenike lastele, teenust osutatakse vene keeles.

  • Hingehoiuteenus toetab trauma läbielanud inimesi, kes ei ole veel valmis terapeutiliseks sekkumiseks. Hingehoidjaga mõtestatakse lahti tekkinud olukord ja leitakse leevendust ja hingerahu elusündmusest tingitud kannatustele.

Teenust pakub MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia (Riia 22a-2, Tartu), hingehoidjad Raili Hollo, Kaili Särg, Veelika Jõgi, Tuuli Võsa, Maie Ilumets, Urmas Nagel, Helve Lokk ja Olavi Ilumets. Info ja registreerimine e-postil hingehoid@hingehoid.ee. Teenust osutatakse eesti ja vene keeles.

  • Pereteraapia toetab perekonna arengukriisidega toimetulekut ja keskendub pereliikmete vahelistele suhtemustritele. Terapeutilise sekkumise tulemusena paranevad pereliikmete omavaheline mõistmine, probleemilahendusoskused ja üksteise emotsionaalse toetamise võimekus.

Teenust pakub MTÜ Eesti Pereteraapia Keskus (Riia 15b, Tartu), pereterapeut Piret Hallast, info ja registreerimine e-postil piret@pereteraapiakeskus.ee või telefonil 5664 6992. Teenust osutatakse eesti keeles.

Teenust pakub OÜ Pereakadeemia (Raekoja plats 20, Tartu), pereterapeut Kairi Nool, info ja registreerimine e-postil noolkairi@gmail.com või telefonil 5690 1646. Teenust osutatakse eesti ja inglise keeles.

Viimati muudetud 28.09.2022