Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Riiklik vaimse tervise teenus tartlastele

Riiklik vaimse tervise teenus tartlastele

Psühholoogiline ja psühhosotsiaalne abi Tartu linna elanikele

Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond pakub 2024. aasta lõpuni riikliku vaimse tervise teenuse toel (sotsiaalkaitseministri 07.02.2024 määrus nr 5) psühholoogilist ja psühhosotsiaalset abi Tartu linna elanikele.

Teenused on nii lastele kui täiskasvanutele, kes vajavad psühholoogilist tuge ja toetust igapäevaelus toimetulekuks. Teenusele saab registreeruda otse teenusepakkujaga ühendust võttes või sotsiaaltöötaja suunamisel. Täpsem info teenuste kasutamise kohta on kirjeldatud allpool.

Psühhosotsiaalne nõustamine aitab leida tasakaalu, maandab tekkinud ärevust ja selle käigus selgitatakse koos kliendiga edasised võimalikud sekkumisvajadused.

  • Teenust pakub MTÜ Eesti Pereteraapia Keskus (Riia 15b, Tartu), pereterapeut Piret Hallast, info ja registreerimine e-postil [email protected] või telefonil 5664 6992. Teenust osutatakse eesti keeles.
  • Teenust pakub Tartu Laste Turvakodu, Tartu Perepesa (Tiigi tn 55, Tartu), psühholoog Maarja Masing, info ja registreerumine [email protected] või läbi broneerimissüsteemi. Teenust osutatakse eesti keeles.

Psühholoogiline nõustamine on suunatud heaolu parandamiseks ja iseseisva toimetuleku toetamiseks. Psühholoogilise nõustamise käigus on võimalik analüüsida iseenda isiksust, suhteid, elusündmusi ja elumuutusi ning nendega seotud probleeme. Psühholoogilise nõustamise saamiseks tuleb esmalt pöörduda Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskusesse.

Hingehoiuteenus toetab erinevates eluraskustes inimesi. Hingehoidjaga koos mõtestatakse lahti tekkinud olukord, leitakse leevendust ning hingerahu.

  • Teenust pakub MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia (Riia 22a-2, Tartu), hingehoidjad Raili Hollo, Kaili Särg, Maie Ilumets, Naatan Haamer, Olavi Ilumets, Helve Lokk. Info ja registreerimine e-postil [email protected] või helistades telefonil 7457054. Teenust osutatakse eesti ja vene keeles.  

Pereteraapia toetab perekonna arengukriisidega toimetulekut ja keskendub pereliikmete vahelistele suhtemustritele. Terapeutilise sekkumise tulemusena paranevad pereliikmete omavaheline mõistmine, probleemilahendusoskused ja üksteise emotsionaalse toetamise võimekus.

  • Teenust pakub OÜ Pereakadeemia (Raekoja plats 20, Tartu), pereterapeut Kairi Nool, info ja registreerimine e-postil [email protected] või telefonil 5690 1646. Teenust osutatakse eesti ja inglise keeles.

Eakate tugigrupid on suunatud vanemaealistele, kes on oma elus üksildased või kelle elus on toimunud olulisi muutusi (lähedase surm, pensionile jäämine jms). 

  • Tugigruppe korraldab Tartu Puuetega Inimeste Koda, psühholoog Arma Vahtra. Info ja registreerimine telefonil 736 6762 ja kohapeal, aadressil Rahu 8. 

Viimati muudetud 05.04.2024