Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Hõbelusikate kinkimine

Tartu linn peab meeles nii Tartus elutöö teinud väärikaid ja tunnustatud tartlasi, Tartule suurte saavutustega au ja kuulsust toonud linlasi kui ka kõige väiksemaid linnakodanikke, kes on Tartus alles oma esimesi elukuid veetmas. Linnavalitsus annab aumärke ja aukirju, istutab tammesid, paigaldab nimelisi pargipinke ning jagab hõbelusikaid.

Linnavolikogu ja -valitsuse info
Raekoda I k
Tel 1789
 

Sündivate tartlaste meelespidamine

Alates 2005. aastast kingib Tartu linnavalitsus kõigile väikestele tartlastele Tartu vapiga hõbelusika. Lusikas antakse üle selleks korraldatud vastuvõtul raekoja saalis.

Vastuvõtud toimuvad kord kuus raekoja saalis ja sinna kutsutakse umbes 8-9 kuused lapsed. Hõbelusika annab reeglina üle Tartu linnapea.

Pered, kes ei saa vastuvõtule tulla, saavad hõbelusika kätte raekojast infokeskusest (tel 736 1343) ühe aasta jooksul alates vastuvõtu kuupäevast.

Hõbelusikas kingitakse lapsele, kelle elukohaks on Eesti Rahvastikuregistris 6 kuud pärast lapse sündi märgitud Tartu linn. (Rahvastikuregistri seaduse § 42 lg 1 järgi kantakse koos meditsiinilise sünnitõendi andmetega või sünnikandega vastsündinu elukoha aadressina rahvastikuregistrisse tema ema elukoha rahvastikuregistrisse kantud aadress).

Järgmine üritus on 16. oktoobril. Sinna kutsume detsembris 2022. a sündinud pisikesed. Üritus toimub rahvastikutoimingute osakonna saalis aadressil Tiigi 12. Lapsevanematele saadetakse kutse rahvastikuregistris olevale aadressile.

Vaata lisaks

24.10.2022
Fotod: Jaak Nilson

Viimati muudetud 26.09.2023