Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Jüri Vene

Tartu Tähe kavaler

Jüri Vene

Jüri Vene sündis Lätimaal. Kooliteed alustas Valga I algkoolis, jätkas Holdre koolis, lõpetas Valga Gümnaasiumi reaalklassi 1949. aastal. Samal aastal astus Tartu Riikliku Ülikooli keemiaosakonda, mille lõpetas 1954 füüsikalise keemia erialal. Jüri Vene on töötanud keemiaõpetajana Tartu 5., 8. ja 2. Keskkoolis.

Ta on olnud linna haridusosakonna juhataja, täitevkomitee aseesimees, 8. Keskkooli õppealajuhataja ning kahe kooli direktor: 5. Keskkoolis 1960-72 ja 2. Keskkoolis 1980-1997. Pärast koolijuhi ametist loobumist on Jüri Vene jätkanud keemia õpetamist Miina Härma gümnaasiumis.

Koolijuhina oli ta hinnatud, tema juhitud koolides valitses positiivne töömeeleolu ja õpitulemused olid väga head. Keemias on tema õpilased saavutanud märkimisväärselt häid tulemusi olümpiaadidel ja viktoriinidel ning edasiõppimisel. Tema õpilastest on tulnud tippteadlasi ja -poliitikuid ja -juhte. Jüri Vene on legendaarne koolijuht ja keemiaõpetaja. Koostanud mitmeid keemia õppematerjale.

Eesti Õpetajate Liidu juhatuse liige selle loomisest alates, Eesti Keemiaõpetajate Liidu asepresident, õpetajate atesteerimise komisjoni aseesimees. Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemia (2004). Tartu Tähe kavaler aastast 2008.

Õigusakti väljaandja
Tartu Linnavolikogu
Kuupäev