Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Üllar Põvvat

Tartu linna aukodanik ja Tartu Suurtähe kavaler

Üllar Põvvat

Üllar Põvvat on Eesti veemoto üks tugisammastest, Tartu linna veemotospordi tulihingeline edendaja, veemotospordi treener ja endine sportlane.

Veemotospordiga on ta olnud tihedalt seotud 1970ndate algusest kuni siiamaani. Eduka sportlasena saavutas ta häid tulemusi mitmetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Tartu Kalevi vee-motoklubi eestvedajana on Üllar Põvvat ligi 20 aastat juhtinud Emajõe ääres, Kvissentalis paiknevat vee-motokeskust, kus tegeletakse aktiivselt noortespordi ja saavutusspordi edendamisega. Üllar Põvvati käe alt on sirgunud viimaste aastate rahvusvahelistel tiitlivõistlustel väga edukalt esinenud sportlased. Ainuüksi 2015. aastal võitsid tema juhendatavad sportlased rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt seitse ja 2016. aastal kaheksa medalit.

Lisaks on Üllar Põvvat toonud viimastel aastatel Tartu linnale tuntust kui heal tasemel võistluspaatide konstrueerija ja ehitaja. Tema juhendamisel ehitatud võistluspaadid on laias maailmas tuntuks saanud oma innovatiivsete lahendustega. Neil paatidel sõidavad ka Tartu veemotosportlased.

Tartu linna aukodanik aastast 2017.

Õigusakti väljaandja
Tartu Linnavolikogu
Kuupäev
Üllar Põvvat
Üllar Põvvat