16-26aastaseid Tartu noori oodatakse kandideerima loomingulise suvepraktika stipendiumile
Tartu Linnavalitsuse pressiteade
/ Tartu soovib noortele loomingulistes ettevõtmistes rohkem indu juurde anda ja pakub sel aastal esimest korda võimalust kandideerida loomingulise suvepraktika stipendiumile.
Stipendium on mõeldud 16-26aastastele Tartu linna noortele, kes soovivad end arendada muusika, kunsti, tantsu, etenduskunsti, keele, kirjanduse, loodus- ja täppisteaduse, tehnoloogia või muus üldkultuuri (v.a sport) valdkonnas. Stipendiumile kandideerimiseks tuleb esitada Tartu linnaportaalis oma projekt koos visiooni ja eesmärgiga.
Stipendiumi suurus ühele noorele on 600 eurot ja kokku antakse välja kuni 10 stipendiumit. Eesmärk on anda noortele võimalus arendada enda tugevusi ja avastada potentsiaali loomevaldkonnas.
Loomepraktika kestab kokku kuus nädalat – 25. juunist kuni 2. augustini. Iga nädal toimub suvepraktikantidele üks grupikohtumine ja üks individuaalne nõustamine, mis abistab projekti eesmärgini jõudmisel (ajakavas püsimine, iganädalaste tegevuskavade ülevaatamine, eesmärkide täpsustamine, õpikeskkonna loomine, toetamine, informatsiooni pakkumine, koostöine planeerimine, tagasisidestamine jne). Loomingulise suvepraktika mentor on 2024. aasta suvel Sam Schmidt (SÄM).
Loomingulise suvepraktika stipendiumile saab kandideerida 22. aprillist 22. maini (k.a) Tartu linnaportaalis.
„Suvestipendium on üks paljudest võimalustest Tartu noortele sisustada suvevaheaega arendavate tegevustega,“ selgitab Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski. „Loodame, et stipendium toetab just neid noori, kelle huviks on individuaalset keskendumist nõudvad loomingulised alad nagu näiteks kirjandus.“
Projektiks saadi inspiratsiooni Islandi sõpruslinnalt Hafnarfjörðurilt, kus taolist stipendiumit on noortele jagatud juba viimased neli aastat. “Noortel on ideid ja pealehakkamist väga palju, aga tihti jääb loovprojektide tegemine toetava struktuuri, ajapuuduse ja rahanappuse taha, mistõttu usume, et stipendiumi abil saavad noored senisest julgemalt ennast arendada. Hafnarfjörðuris on noored teinud näiteks tänavakunsti projekte, kunstiinstallatsioone, tantsuetendusi, fotoprojekte ja noorte ajalehte, ” kirjeldab Tartu huvihariduse- ja tegevuse valdkonna juht Mari-Ann Saluste.
Viimati muudetud 22.04.2024