Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
25°
25°

2.–4. augustini toimuv Tartu toidu- ja veinifestival pürgib Eesti toidu tippsündmuste hulka

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

toiidu- ja veinifest Foto: Kaido Muttik

25. juuli / Viiendat aastat toimuv Tartu toidu- ja veinifestival toob heade mõtete linna Eesti toidugurmaanid ja rahvusvahelised veinieksperdid.

Rikkalikest maitseelamustest on oodatud osa saama kõik huvilised.

Festivali esimesel päeval, 2. augustil pakuvad Küüni tänaval maitseelamusi tänavatoitlustajad ja huvilised saavad nautida Polpo restoranis gurmeeõhtusööki. Uues kohas avab külastajatele uksed laienenud ja uhkem veiniala, mis asub sel aastal Poe ja Küüni tänava pargis. Mitmekesine programm ootab külastajaid Tartu turuhoones ja Emajõe promenaadil. Õhtul loob muusikalise meeleolu Eesti üks armastatumaid naisartiste Lenna Kuurmaa.

Laupäeval, 3. augustil on Küüni tänaval ja parkides laiuva toiduala fookus Eesti toidul ja toorainel. Traditsioonide kohaselt valitakse taas Tartu linna maitse ja vein, toimuvad toiduteemalised giidituurid, külalisi oodatakse gurmeeõhtusöögile restorani Antonius ning Küüni tänavat pikendab meeleoluka programmiga Kvartali toidutänav “Maitsvaid ampse”. Festivali lasteala asub taas kesklinna pargis.

Kolmandal päeval, 4. augustil kolitakse kesklinnast Tammelinna, kus toimub kodukohvikute päev. Festivali raames avavad külastajatele uksed igal aastal ülipopulaarseks osutunud 35 kodukohvikut.

Veiniala peakorraldaja Assar Jõgari sõnul üllatab tänavune veiniala mitmete uuendustega. ,,Senisest avaramal veinialal pakuvad Eesti veinikaupmehed veelgi suuremat valikut ja esmakordselt on avatud rohealal grillinurk koos Champagne lounge’iga. Veine tulevad hindama ja veinigurmaane koolitama Eesti tippsommeljeed ja veinimajade esindajad Toskaanast ja Alsace'ist," ütles Jõgar.

Tartu toidu- ja veinifestivali programmi juhib restoranipidaja ja peakokk Joel Ostrat, muusikalist meelelahutust pakuvad Küüni tänaval Puuluup, Popsid ja Bossenova ning veinialal The Baltinos ja Rodrigo Manfrinatti Band.

Tartu toidu- ja veinifestivali kaaskorraldajad on Vein ja Vine, Tammelinna Selts, restoranid Polpo ja Antonius, Tartu Turg ning Kvartal.
Tartu toidu- ja veinifestivali programmiga saab tutvuda kodulehel www.maitsevtartu.ee/programm.

Lisainfo:
Malle Blumenau
Tartu Linnavalitsuse ettevõtlusosakonna juhataja
Malle.Blumenau@raad.tartu.ee
Tel: 501 0239/ 736 1191
www.maitsevtartu.ee

Kaari Perm
Tartu Linnavalitsus/ turundusspetsialist
Kaari.Perm@raad.tartu.ee
Tel: 534 75326/ 7361074
www.maitsevtartu.ee

Viimati muudetud 25.07.2019