Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

2017. aasta Tartu linna kaasava eelarve võiduprojekt on jõudnud lõpule

SA Tartu Sport pressiteade

roositiik Foto: Margit Saar/SA Tartu Sport

9. november / Tartu linna kaasava eelarve üks võiduidee oli 2017. aastal 1177 linlase toetusel projekt nimega „Liikumisrajad Emajõe kaldal Tähtvere dendropargis“.


Võidusummana saadud 75 000 eurot on tänaseks kasutatud ning tööd lõpetatud.

2017. aasta lõpul algatas SA Tähtvere Puhkepark tollane juhataja ning ühtlasi ka liikumisradade idee algataja Marti Viilu projekteerimistingimuste koostamise ning kuulutas välja konkursi. „Projekti eest küsitavad summad mahtusid vahemikku 12 000–27 000 eurot,“ rääkis projekti algataja Marti Viilu. Valituks osutus soodsaim pakkumine. „Lõplik idee formeerus koostöös kohaliku kogukonnaga, et lisaks liikumisradadele võiks olla ka üks korralik puhkamise ja looduse nautimise koht,“ lisas Viilu. „Siit sai alguse ka mõte korrastada kinnikasvanud tiik ning kujundada sellest ja ümbrusest puhkeala.“

Pärast mitmeid koosolekuid maastikuarhitektide ja projekteerijatega Maastikuarhitektuuri Büroo OÜst valmis projekt 2018. aasta kevadeks. Tehniliste töödega alustati hiliskevadel. Korrastati tiik ning alustati raja ning teede tegemist Emajõe äärde.

„Projekti algne idee oli korrastada tiik ning teha see ilusaks kohaks, kus veeta mõnusalt aega ning mille ümbruses on mugav liikuda,“et sellest saaks tõeline paradiis tervislike eluviisidega inimesele," rääkis Marti Viilu. Tiigile sai nimeks roositiik ning nimi tuleneb mõttest istutada tiiki erinevaid liike vesiroose. „Unistus on ka see, et sinna tuleks väike puidust astmestik, kus saaks tulevikus korraldada väiksemaid kontserte ning näiteks läbi viia abiellumistseremooniat. Ning muidugi sooviks veel lisada pinke, kus istuda või miks mitte ka lamada ning kuulata linnulaulu ning olla küll linnas ent siiski looduse keskel,“ rääkis idee autor ja eestvedaja.

Dendropark koos roositiigi ümbrusega ning Emajõe-äärne liikumisrada on väga paljudele linlastele armastatud vaba aja veetmise ning sportimise koht. „Väga hea meel on näha, et see piirkond on silmnähtavalt paremas seisus kui varem,“ sõnas seal tihedalt jooksmist harrastav harrastussportlane Kairi Ustav. Ta lisas, et tore on näha nii paljusid tartlasi kasutamas igapäevaselt Tähtvere puhkeparki, küll discgolfi mängimiseks, küll jooksmiseks, koerte jalutamiseks, aga ka lihtsalt jalutamiseks ja looduse nautimiseks.

Dendropargi liikumisradade ning roositiigi korrastus- ja ehitustööd tegi OÜ Nivoo. Tänaseks on tööd lõpetatud ning kaasava eelarve rahad kasutatud. Lähiajal seisab veel ees viitade paigaldamine.


Idee autor ja eestvedaja:
Marti Viilu
SA Tähtvere Puhkepark
Tel 513 0532  
marti@arena.ee

Viimati muudetud 12.11.2018