Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

22. novembril Tartus avatud Õigusapteegist saab tasuta õigusabi

Eesti Juristide Liidu pressiteade

raamatukogu

20. november / Eesti Juristide Liit avab koostöös Tartu linnaga neljapäeval, 22. novembril Tartus esmakordselt Õigusapteegi, kus pakutakse soovijaile tasuta õigusabi.

Õigusapteek töötab Tartu Linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3/5) ja on avatud kell 10.00- 14.00. Õigusabisoovijaid teenindatakse elavas järjekorras.

Õigusapteegis saab tasuta õigusabi notaritoimingute, pärimisõiguse, perekonnaõiguse, lapse elatisraha, lapsega suhtlemiskorra määramise, töölepingu seaduse, täitemenetluse, era- ja juriidiliste isikute pankrotimenetluse, kohtusse pöördumise, hagiavaldustele esitatavate nõuete, maksekäsukiirmenetluse, kohalike omavalitsuse ja riigiasutusega suhtlemise ja dokumentide vormistamise, tarbijakaitse ja sinna esitatavate kaebuste lahendamise, korteriühistu, korteriomandi, elamumajanduse vaidluste ja nende lahendamise korra kohta ja lepingu- ning võlaõiguse alal.

Tasuta õigusabi annavad kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid, kelle hulka kuuluvad vandeadvokaadid, notarid, täitur, korteriühistute õigusnõunik, perekonnaõiguse õigusnõunik, töölepingualane õigusnõunik, tarbijakaitse nõukogu liikmed ja kohaliku omavalitsuse jurist.

Õigusapteegi õigusnõustajad annavad õigusabi eesti ja vene keeles.

Eesti Juristide Liit kutsub tartlasi Õigusapteeki külastama ja saama vastuseid oma juriidilistele küsimustele ning probleemidele.

Kõikidele asjahuvilistele ja abivajajatele on tagatud vaba sissepääs, eelregistreerimist ei toimu.

Põhjalik teave Õigusapteegi korralduse, nõustajate spetsialiteedi ja võimaluste kohta on Eesti Juristide Liidu kodulehel www.juristideliit.ee, tel 6313002 või EJL Facebookis.

Viimati muudetud 22.11.2018