Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

6. veebruaril tähistatakse Turvalise interneti päeva

Haridus- ja Noorteameti pressiteade

31. jaanuar 2024 / Turvalise interneti päeva raames toimub erinevaid sündmuseid ja tegevusi nii noortele kui spetsialistidele. Terve veebruari vältel kutsutakse üles internetiturvalisuse kohta uusi teadmisi omandama.

Lastekaitse Liit, Haridus- ja Noorteamet ja Tallinna Tehnikaülikool kutsuvad õpetajaid ja noorsootöötajaid ning kõiki teemast huvitatuid konverentsile “Targalt internetis: digitaalne heaolu ja vaimne tervis”, mis toimub 6. veebruaril Telia Eesti ruumides aadressil Mustamäe tee 3, Tallinn.

Konverents keskendub laste interneti ja digitehnoloogia vahendite kasutamisega seotud väljakutsetele ja lahendustele; kuidas toetada laste digitaalset heaolu ning vaimset ja füüsilist tervist. Kavas on 8 praktilist töötuba erinevate digioskust ja vaimset tervist edendavate keskkondade ja tööriistade tutvustuseks, 3 huvitavat ettekannet PISA tulemustest, digioskustest ja vaimsest heaolust ning digihariduse arengusuundadest ja paneeldiskussioon.
Konverentsi päevakava ja registreerimisinfo: https://www.targaltinternetis.ee/event/konverents-targalt-internetis-digitaalne-heaolu-ja-vaimne-tervis/.

Üleskutse noortekeskustele

Kutsume noortekeskusi ja teisi lastega töötavaid asutusi korraldama veebruaris lastele ja noortele üritusi, tänu millele saavad nad uusi teadmisi ja oskusi interneti ja nutiseadmete targemast, turvalisemast ja ka tervislikumast kasutamisest. Koondasime selleks uuemad temaatilised tunnikavad, mängud ja õppekeskkonnad 2024. aasta inspiratsioonikogumikku: https://www.targaltinternetis.ee/2024-aasta-inspiratsioonikogumik/.

Oma asutuse lastele ja noortele suunatud temaatilise ürituse saate registreerida lihtsa vormi kaudu www.targaltinternetis.ee. Peale seda kanname Teie asutuse Eesti kaardile. Kõik asutused saavad tunnustuse. Kaarti jagame ka teistele riikidele vaatamiseks veebilehel https://www.saferinternetday.org, millelt saab infot erinevates riikides toimuva kohta.

Viimati muudetud 31.01.2024