Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aasta kooli rahvahääletusele jõudis ka kaks Tartumaa kooli

SA Innove

KJPG

20. mai 2019 / Täna alanud konkursi “Aasta kool 2019” rahvahääletusel on võistlemas ka Elva Gümnaasium ja Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium.

Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli viiest maakonnast. 
 
Üle-eestilise konkursi võitja väljaselgitavas rahvahääletuses ootavad Elva Gümnaasium ja Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium piirkonna rahva hääli kuni nädala lõpuni, 26. maini. 
 
“Aasta kool 2019” žüriiliige, laulja Inger Fridolin, kes on ise möödunud aastal konkursi võitnud Tallinna 32. Keskkooli abiturient, pidas finaali pääsenud koolide valikul võtmeteguriks toetavat koolikeskkonda. “Ühest koolist teeb hea kooli see, kui on loodud õppekeskkond, kuhu tahad alati tagasi tulla. Minu jaoks on oluline veel ühtsustunne, et kogu kooliga saaks ette võtta ühised ettevõtmisi ja ka loomingulisus. Mulle väga meeldib, kui kooli poolt on loodud võimalusi erinevateks loometegevusteks. Ja just neid väärtusi pidasingi ka silmas parimate koolide valikul,” selgitas Inger Fridolini.
 
Kõikide konkursi finalistidega saab alanud nädala jooksul tutvuda ETV hommikusaate „Terevisioon“ ja portaali Novaator vahendusel. Oma hääle saab anda igaüks kuni nädala lõpuni, 26. maini aadressil novaator.err.ee/aastakool. Aasta kooli tiitli võitja kuulutatakse välja 31. mail.
 
“Aasta kool 2019” žürii valis 54 kooli seast välja 10 finalisti, kelle seast parima selgitab välja rahvas. Rahvahääletusel osalevad koolid tulevad lisaks Tartumaale veel neljast maakonnast: Põlva Gümnaasium, Võru Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Kiili Gümnaasium, Neeme Kool, Tallinna Kunstigümnaasium, Järveküla Kool ja Tallinna Järveotsa Gümnaasium.
 
Pärast rahvahääletust liidetakse tulemus žürii omale ning selgitatakse välja konkursil osalenud koolide top. Züriisse kuulusid lisaks artist Ingerile Marcus Ehasoo Eesti Õpilasesinduste Liidust, Aivi Jürgenson Haridus- ja Teadusministeeriumist, Silvia Uus SA Innovest ja  Urmas Vaino ETVst.
 
“Aasta kool” on koolidevaheline konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes – kohana, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning valitsevad üksteist toetavad suhted.
 
Konkurssi korraldavad SA Innove, Haridus- ja Teadusministeerium ning ERR. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.
 

Viimati muudetud 20.05.2019