Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aasta noortemalev on Tartu noorte töömalev

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

Haridus-ja Teadusministeerium kuulutas välja noortevaldkonna parimad

1. veebruar 2024 / 31. jaanuaril tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Haridus- ja Noorteametiga üle-eestiliselt silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone, kes on panustanud 2023. aastal märkimisväärselt noortevaldkonda. Tartu noorte töömalev nimetati laureaadiks “aasta noortemalev või -laager" kategoorias.

Tartu noorte töömaleva puhul toodi esile, et malevategevusi aitab aastaringselt ellu viia noortest ja rühmajuhtidest koosnev maleva aktiiv. Tänu järjepidevusele malevakorralduses on võimalik tagada malevahuviliste noorte järelkasv, mis omakorda toetab malevatraditsioonide kestmist ja malevahuviliste noorte kogukonna tekkimist, kes jagavad malevavaimu ka enda eakaaslastega. Tartu noorte  töömalevas hinnatakse kõrgelt malevas osalenud noorte tagasisidet ja sotsiaalsete oskuste arendamist.

Tartu Noorsootöö Keskuse direktor Margit Kink tõi auhinda vastu võttes välja, et “Mida varem saab noor töökogemuse, seda väiksem risk on tal sattuda NEET-noore staatusesse. Seega malev on maailmas ainulaadne meetod, kuidas ennetada noorte väljajäämist haridusmaastikult ja tööturult.”

Rohkem infot Tartu töömaleva kohta leiab Tartu Noorsootöö keskuse kodulehelt: tntk.tartu.ee/tartu-noorte-toomalev/

Kui tahad pakkuda 2024. aasta suvel noortele tööd, siis võta ühendust [email protected] või +372 5598 5994, Keidi Kald, Tartu noorte töömaleva koordinaator. 

 

Viimati muudetud 01.02.2024