Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Alanud on registreerimine rahvatervishoiu päevaküsimusi käsitlevale konverentsile

Tartu Ülikooli pressiteade

16. jaanuar 2020 / Rahvatervishoid on kiiresti arenev valdkond, mis keskendub riiklikule tegevusele inimeste tervise hoidmiseks ja parandamiseks.

Selle tegevuse üks alus on kvaliteetne ja teaduspõhine magistriõpe, mille alustamisest Tartu Ülikoolis täitub tänavu 20 aastat. Sel puhul toimub 13. märtsil Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi korraldamisel Tartus tasuta teaduskonverents, mille läbiv teema on tõenduspõhisus ja selle tähtsus tervisepoliitika kujundamisel. Kogemusi jagavad nii tervishoiupraktikud kui ka teadlased.

Tartu Ülikooli rahvatervishoiu teadur Mikk Jürisson kirjeldas, et rahvatervishoius on tähelepanu keskmes tervist ohustavad tegurid nagu suitsetamine ja ülekaalulisus, aga ka kliimamuutuste mõju tervisele ning nakkushaiguste muutuv olemus. Tähtis on leida võimalusi Eesti rahvastiku tervise parandamiseks ja inimeste eluea pikendamiseks. „Neid ja paljusid teisi teemasid on Tartu Ülikooli rahvatervishoiu magistriõppe ja ka teadustöö tasemel uuritud läbi kahe aastakümne,“ rääkis Jürisson.

Nii on Tartu Ülikool Eesti ainus rahvatervishoiu valdkonna erihariduse pakkuja. Tähistamaks 20 aasta möödumist rahvatervishoiu magistriõppe algusest, on kõik huvilised oodatud arutama rahvatervishoiu päevaküsimusi teaduskonverentsil „Teaduspõhine õpe, mis aitab otsustada. Rahvatervishoiu magistriõppe 20 aastat Tartu Ülikoolis“

Avaettekande teeb dr Helena Gomez Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskusest, kes rõhutab tõenduse tähtsust rahvatervishoiuotsustes. Konverentsi teises osas annavad rahvatervishoiu magistrandid ja doktorandid ülevaate oma käimasolevatest uuringutest Eestis, Norras ja Ühendkuningriigis. Uuritavad teemad ulatuvad narkootikumidest, tubakast ja alkoholist HIV-sse suremuse, HPV-vastase vaktsineerimise ja kasvajate epidemioloogiani.

Konverentsi lõpetavad kogenud tervishoiupraktikute ettekanded tõenduspõhise tervisepoliitika väljakutsetest Eestis. Tartu Ülikooli peremeditsiini dotsent Marje Oona vaagib kohustusliku vaktsineerimise plusse ja miinuseid muutuvas maailmas, dr Taavi Tillmann annab ülevaate suhkrujookide maksustamise kogemusest Ühendkuningriigis, Eesti Haigekassa juhatuse liige dr Maivi Parv arutleb tõenduse tähtsuse üle teenuste ja ravimite rahastamise otsustes ning Riigikogu liige Jevgeni Ossinovski räägib tõenduspõhise tervisepoliitika võimalikkusest alkoholipoliitika kogemuse näitel.

Konverents toimub 13. märtsil Tartu Ülikooli raamatukogus. Konverentsile on kutsutud kõigi valdkonnaga seotud teadus- ja rakendusasutuste esindajad. Osalema on oodatud ligi 100 inimest, kelle hulgas on Eesti ülikoolide, Tervise Arengu Instituudi, Terviseameti, Eesti Haigekassa ja mitme ministeeriumi esindajaid ning teised huvilised ja kaasamõtlejad.

Tutvu konverentsi kavaga ning registreeru üritusele Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi kodulehel.

Lisateave: Anneli Uusküla, TÜ rahvatervishoiu magistriõppekava programmijuht, epidemioloogia professor, 737 4195, 518 3552, anneli.uusküla@ut.ee

Viimati muudetud 16.01.2020