Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algab registreerumine üle-eestilisele õpilaste linnuviktoriinile

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

Algab registreerumine üle-eestilisele õpilaste linnuviktoriinile

1. märts 2023 / Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.–12. klasside õpilasi osalema linnuviktoriinil, kus selgitatakse välja Eesti parimad noored linnutundjad.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum on korraldanud üle-eestilist linnuviktoriini 2011. aastast, viimasel kahel aastal on linnuviktoriin toimunud virtuaalselt, kuid sel aastal on noortel linnuhuvilistel võimalus taas teadmised proovile panna kohapeal. Viktoriinil tuleb vastata küsimustele Eesti lindude kohta ning tunda liike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Parimaid noori linnutundjaid premeeritakse auhindadega. 

Sel aastal toimub viktoriin 5. aprillil kell 12.30 Tartus, Vanemuise tn 46 ringauditooriumis. Viktoriinist saavad osa võtta 6.–12. klasside õpilased 2- kuni 3-liikmelistes võistkondades. Osalemiseks on vajalik eelregistreeruda. Registreerimine on avatud 28. märtsini 2023 või kuni kohtade täitumiseni. 

Enne viktoriini soovitame osalejatel lugeda kirjandust, kuulata linnuhääli, uurida temaatilisi veebilehti ja tutvuda soovitatud materjalide loeteluga. Linnuviktoriini ajakava, osalemise tingimuste ja abistavate materjalidega on võimalik tutvuda Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kodulehel. 

Linnuviktoriini päeval palume kohal olla vähemalt 30 minutit varem. Soovijatel on pärast viktoriini võimalik osa võtta linnuekskursioonist Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, millele saab registreeruda kohapeal. Samuti saavad huvilised külastada muuseumi. 

Linnuviktoriini korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Auhindadega toetavad Eesti Ornitoloogiaühing, ajakiri Eesti Loodus ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. 

Linnuviktoriini korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Lisainfo:   

Tartu Ülikooli loodusmuuseum   
tel 737 6076   
[email protected]   
www.natmuseum.ut.ee

Viimati muudetud 02.03.2023