Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algab Riia ja Vaksali tänava ristmikule ehitatava kergliiklussilla ja –tunnelite projekteerimine

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Riia-Vaksali ristmik Foto: Lilian Lukka

19. september 2018 / Riia-Vaksali tänava ristmiku rekonstrueerimise ning kergliiklustunnelite ja kergliiklussilla rajamise eelprojekti hakkab koostama OÜ Tinter-Projekt.

Töö peab valmima järgmise aasta kevadeks, seejärel kuulutatakse välja projekteerimis-ehitushange. Ehitustööd on kavandatud 2020-2021. aastaks.

Linnavalitsuse teedeteenistuse juhataja Urmas Metsa sõnul muudab kergliiklussilla ning -tunnelite ehitamine linna tihedaima liiklusega ristmikule kogu piirkonna liikluse tunduvalt ohutumaks. „Ratturite ja jalakäijate liiklemine muutub turvalisemaks ning ühendusteed kesklinna, Maarjamõisa ning Tammelinna vahel saavad mugavamaks ja kiiremaks," ütles Mets.

Eelprojekt peab andma arhitektuurse ja tehnilise lahenduse Riia-Vaksali ja sadamaraudtee koridori rajatava tee ristmiku ja lähiala ristmike ning sõidu- ja kergliiklusteede ümberehitamiseks.
Riia tänava viadukti raudteetammi muldkehasse projekteeritakse kahele poole teed kergliiklustunnelid ja raudteeviadukti kõrvale kergliiklussild. Kavandatavad kergliiklustunnelid on 5 meetri laiused ja vähemalt 3,25 meetri kõrgused. Kergliiklussilla käiguosa laius peab olema vähemalt 4 meetrit.

Eelprojekti koostamisel arvestatakse Vaksali ja Riia tänava ristmiku kergliiklussilla ja -tunneli ideekonkursi võidutöös "Sindlinahk" pakutud ideega.

OÜ Tinter-Projekt esitas Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimise ning kergliiklussilla ja -tunnelite rajamise eelprojekti koostamise riigihankel odavaima pakkumuse, mis oli 129 000  eurot..

Lisainfo:  teedeteenistuse juhataja Urmas Mets, tel 736 1287, 511 0210.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 19.09.2018