Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algas aasta kooli rahvahääletus, Tartumaad esindab 3 kooli

Haridus- ja Noorteameti pressiteade

Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium Foto: Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium

12. oktoober 2020 / Täna algas rahvahääletus, millega selgitatakse välja aasta kool 2020. Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli, neist tervelt 3 on Tartumaalt. Oma lemmikule saab hääle anda 23. oktoobrini.

Aasta kooli nimetusele kandideeris kokku 31 kooli, neist 5 ametikoolid. Teiste seas jahivad aasta kooli nimetust Tartu Forseliuse Kool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium ja TERA Peedu Kool.

“31 osalejat on väga hea tulemus arvestades, et pidime kevadise eriolukorra tõttu konkursil osalemise tähtaja septembrisse lükkama. Nii valmisid osalemiseks vajalikud videod ja pildigaleriid suures osas alles pärast suvevaheaega uue õppeaasta alguses ja meil on tõesti hea meel, et nii paljud koolipered leidsid aega ja inspiratsiooni oma kooli erilisust meile näidata,” rääkis Haridus- ja Noorteameti koolituskeskuse peaspetsialist Kadri Ratas.

Selle aasta erilise kevade tõttu oli tänavuse aasta kooli konkursi üheks võtmefookuseks just digilahenduste kasutamine. Korraldajate soov oli märgata ja tunnustada neid kooliperesid, kes on leidnud eriti nutikaid viise õppetöö elluviimiseks.

Aasta kooli žüriiliige, näitleja Karl Robert Saaremäe sõnul paistsid koolide videotest hästi silma koolide omanäolisus ja eripära. “Meil on tulevikukoole, kus juba toimub suur osa õppeprotsessist digilahenduste abil. Ja siin on koole, kus selliseid võimalusi pole, aga see-eest toimub näiteks rohkem õuesõpet. Mina kui teatritöötaja hindasin videote puhul eelkõige loomingulisust, kastist välja mõtlemist ja nähtud vaeva,” rääkis Saaremäe. 

Žürii otsusega pääsesid finaali Vääna Mõisakool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Püünsi Kool, Tartu Forseliuse Kool, Võru Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, TERA Peedu Kool, Viimsi Gümnaasium, Rakvere Ametikool ja Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium. Finalistid on loetletud juhuslikus järjekorras.

Konkursi finalistide videotega saab tänasest, 12. oktoobrist  tutvuda ETV hommikusaadetes „Terevisioon“ ja portaali Novaator vahendusel. Rahvahääletus kestab 23. oktoobrini aadressil novaator.err.ee

Võitja väljaselgitamiseks liidetakse kokku rahvahääletused tulemused ja žürii hinded. Aasta kool 2020 kuulutatakse välja 30. oktoobril ETV otsesaates „Terevisioon“. 

2020. aastal kuulusid žüriisse Marcus Ehasoo Eesti Õpilasesinduste Liidust, Aivi Jürgenson Haridus- ja Teadusministeeriumist, Reilika Kaasik Haridus- ja Noorteametist, Laura Kõrvits, kes on ERR ETV2 noorte saate „Nova“ toimetuse liige ja näitleja Karl Robert Saaremäe.

Aasta kool on Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursi osa. Aasta õpetaja konkursi eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Hariduspreemiad ja riikliku haridustöötaja elutööpreemia antakse üle iga-sügisesel aasta õpetaja galal. Aasta kooli valitakse kolmandat korda, eelmisel aastal pälvis nimetuse Viljandi Gümnaasium.

Viimati muudetud 12.10.2020