Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
25°

Alustavad uued tegijad Tartu noorsootöös

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Noorsootöö Foto: Heikki Leis

6. juuli / Äsja sõlmiti lepingud kahe noorsootöö tegevuspaketi elluviimiseks Tartus.

MTÜ SPARK Makerlab seab juuli keskpaigast üles noorte suvetelgi ning MTÜ Muutuste jälg alustab lähiajal noorte omaalgatusprojektide tugiprogrammiga.

Anne kanali äärset suveprogrammi korraldav SPARK Makerlab on kavandanud, et kuu aja jooksul saab ehitada kõlareid ja lennukeid, kitarre ja rakette, sildu ja tõstukeid. G4S tuleb õpetama veeohutust ja RCSnail virtuaalreaalsust. Lisaks tehakse kodukeemiaga erinevaid katseid, väga palju kuuleb elektroonikast ning psühhobuss tutvustab aju toimimist. Toimuvad võistlusmängud saagide ja puldiautode, ajalehtede ja akutrellide, spagettide ja rulluiskudega. Koostöös Klubiga Tartu Maraton roolib kohale Rullibuss. #rannalabor toimub alates 15. juulist kuu aja jooksul iga päev kl 15-20. Täpsem info www.makerlab.ee/rannalabor.

Noorte omaalgatuse arendaja MTÜ Muutuste jälg plaanib korraldada fotomängu #MuutustejälgTartus ja projektikirjutamise minikoolitusi Tartu linna koolides. Sügisel toimub noortealgatuste taotlusvoor „Hoolime Tartust“, mille raames nõustatakse noori individuaalselt projekti elluviimise juures. Kavas on sotsiaalmeedia aktiivne kasutamine, sealhulgas ettevõtluse teemaline veebiseminar (webinar) ja noorte omaalgatusprojektide videoblogid (vlogid). Tegevustega alustatakse augustis.

Tegevuspakette rahastab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna noorsooteenistus.

Edasine info:
Piret Talur
noorsooteenistuse juhataja
kultuuriosakond
Tartu Linnavalitsus
+372 736 1363

Viimati muudetud 06.07.2017