Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Anarhia loomade kuningriikides tähistas Tartu Üliõpilasteatri hooaja lõppu

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

Anarhia loomade kuningriikides tähistas Tartu Üliõpilasteatri hooaja lõppu Foto: Kudrun Vungi

24. mai 2023 / 20. mail toimus Tartu Üliõpilasteatris viimane "Küülikute ja madude" etendus. Enor Niinemägi lavastust mängiti kokku seitsmel korral.

Lavastus "Küülikud ja maod" põhineb Fazil Iskanderi samanimelisel satiirilisel muinasjutul. Publiku ette toodi lugu kahest loomade kuningriigist, mille vaheline demagoogiale ja manipulatsioonile rajatud stabiilsus lööb kõikuma, kui esile kerkinud tegelane hakkab valitsevast korrast otsima mõistuspära ja õiglust.

"Küülikud ja maod" on eriilmeline ja omanäoline lavastus. Lavastaja Enor Niinemägi jätkas siin eri teatrikeelte ja -esteetikate sidumist ning kasutades nii varju-, nukuteatrit kui ka multiplikatsiooni, tõi ta lavale sidusa ja tervikliku loo. Seda ilmestab ka publiku huvi lavastuse vastu, mis hoiab jätkuvalt tõusvat joont.

Tartu Üliõpilasteater tänab veelkord kõiki asjaosalisi, toetajaid ja publikut!

Kuigi avalik hooaeg on TÜT-il "Küülikute ja madude" etendustega lõpule jõudnud, siis jätkab TÜT ka sel aastal oma suveetenduste kavaga. Taas tuuritatakse Enor Niinemägi lavastusega "Lõkkelood", mida saab sel aastal näha Lääne-Eestis ja saartel, 27.–31. juulil.

Lisainfo:

Kelly Kittus, Tartu Üliõpilasteatri tegevjuht
Tel. nr: 5303 8295
E-mail: [email protected]

Viimati muudetud 24.05.2023