Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Andero Uusberg arutleb teisipäeval vaimse tervise näitusel emotsioonide olemasolu üle

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

vaade näitusesaali Foto: Tartu ülikooli muuseum

17. oktoober 2022 / Teisipäeval, 18. oktoobril toimub Tartu Ülikooli muuseumis näitusel „Palju õnne!?“ kohtumine psühholoog Andero Uusbergiga, kes arutleb, kas emotsioonid on päriselt olemas.

„Ühelt poolt me tunneme emotsioone, aga me näeme öötaevas ka tähtkujusid, mida seal tegelikult pole. Kas emotsioonidega võib olla natuke samamoodi?“ rääkis Uusberg.

Oma ettekandes kõneleb ta psühholoogiateadlaste uutest vastustest vanale küsimusele emotsioonide olemuse kohta ja sellest, kuidas erinevad vastused sellele küsimusele emotsioonidega toimetulekut mõjutavad.

Kohtumine algab kell 17.30 Tartu Ülikooli muuseumis. Sissepääs muuseumipiletiga 6 eurot.

Andero Uusberg on psühholoog ja Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi kaasprofessor. Ta osales näituse „Palju õnne!?“ koostamisel konsultandina.
Kohtumine kuulub näitusega seotud üritustesarja. Järgmine kohtumine toimub 3. novembril, kui külas on raamatu „Jess, lapsed!“ autor Merilin Mandel, kes kõneleb laste vaimse tervise ja aju arengu toetamisest.

„Palju õnne!? Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust“ on Eesti Tervisemuuseumi rändnäitus, mille kuraator on Ülle Kask. Näituse valmimist toetasid Tervisekassa, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Teadusagentuur.

Lisateave: Kadri Kaljurand, Tartu Ülikooli muuseumi programmijuht, [email protected], 737 6072

 

Viimati muudetud 17.10.2022