Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Anne noortekeskus on ligipääsetav ka liikumispuudega noortele

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

14. veebruar / Tartu Noorsootöö Keskuse Anne noortekeskus on alates veebruarist ligipääsetav ja kasutajasõbralik ka liikumispuudega noortele.

Tartu Noorsootöö Keskus alustas möödunud aastal uuenduslike noorsootöö mudelite kava rakendamisega noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks. Innovatsioonikava eesmärgiks on arvestada rohkem erinevate kasutajagruppide vajadustega ning integreerida Tartu nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega teismelised noortekeskuse tegevustesse. Innovatsioonikava raames on Tartu linna abiga valminud Anne noortekekusesse kaldtee ja ruumide kohandused, mis muudavad hoone ja ruumid kasutajasõbralikuks ka liikumispuudega noortele.

Värskelt valminud uuring „Tartu nägemis-, kuulmis- või liikumispuudega noorte osalus noorsootöös“ annab sisendi tegevuskava koostamiseks, mis suurendaks puudega noorte osalusvõimalusi noorsootöös. Tegevuskava koostamisse on kaasatud ka sihtgruppi kuuluvad noored ja noortega töötavad spetsialistid.

Anne noortekeskusese tegevused on suunatud 11-19aastastele noortele. Keskus on avatud esmaspäevast laupäevani ning kord kuus ka pühapäeval. Kaks korda nädalas toimuvad huviringid: ettevõtlikkuse klubi ning kokandusklubi. Lisaks pööratakse igapäevategevustes tähelepanu noorte motoorsete oskuste arendamisele. Noorte sotsiaalseid oskusi arendatakse läbi noorelt-noorele tegevuste, vestlusringides ja lauamänguõhtutel. Kõik pakutavad tegevused on rahastatud Tartu linnavalitsuse poolt ning on osalejatele tasuta.

Innovatsioonikava tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „ Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Koduleht: https://tntk.tartu.ee/anne-noortekeskus/

Tartu nägemis-, kuulmis- või liikumispuudega noorte osalus noorsootöös: https://www.tartu.ee/et/uurimused/tartu-nagemis-kuulmis-voi-liikumispuudega-noorte-osalus-noorsootoos

 

Rohkem infot:
Grete Sarap
Tartu Noorsootöö Keskus
Direktor
+372 5346 2889
grete.sarap@raad.tartu.ee
https://tntk.tartu.ee/

Viimati muudetud 14.02.2020