Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ashilevi/Sinka "Nagu poisid vihma käes" esietendub laupäeval

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

Tartu Üliõpilasteatri lavastus "Nagu poisid vihma käes" Foto: Triinu Pungits

/ 2. detsembril esietendub Tartu Üliõpilasteatris (TÜT-is) Jim Ashilevi auhinnatud debüütnäidend “Nagu poisid vihma käes”. Tegu on ka Tartu Üliõpilasteatri kasvandiku Jörgen Sinka debüütlavastusega.

Lugu jälgib kolme noormeest, kes on sattunud Nartsissimo alternatiiv-neuro- psühhiaatriahaiglasse, kus ravitakse patsientide foobiaid ja häireid. Kuigi kõik kolm tegelast on Nartsissimos näiliselt vabatahtlikult, muudavad haigla vägivaldsed ja ebainimlikud ravimeetodid poiste arusaamu endast ja ühiskonnast, kus nad elavad.

Lavastus küsib, mis või kes annab ühiskonnale õiguse üks inimese omapära lahterdada häireks ja teine mitte. Kui mees on homoseksuaal, siis on tal häire, aga kui ühiskonnas lugupeetud meesterahvas oma lähikondlaste vastu kätt tõstab, siis on tülil kaks osapoolt ja koduvägivald pole teiste lahata. Ometi on neuroloogilisest vaatepunktist tegu kahe samaväärselt terve inimesega. Miks sellest hoolimata ühiskond neid eristab? See on üks küsimusi, mida lavastaja loodab publiku teadvusesse süstida.

Lavastuse meeskonnal käib ka tihe suhtlus näidendi autoriga, kes 2. detsembril esietenduse järel ka publikuga vestlusringi peab. 

Jim Ashilevi: “Olin üllatunud, isegi meeldivalt ehmunud, kui kuulsin, et ‘Nagu poisid vihma käes’ tuleb uuesti lavale. Kirjutasin selle pea 20 aastat tagasi 20-aastasena, püüdes tollal enda jaoks lahti mõtestada, mis mind ühiskonna poolt pealesurutud maskuliinsuse ja mehelikkuse kuvandi juures vaevab. Kurb on mõelda, et need teemad on endiselt õhus. Samas annab Tartu Üliõpilasteatri trupi kirg ja tulisus lootust, et parem homne on võimalik. Töö selle nimel käib Kalevi 24 proovisaalis.”

Võõritusefekti taotlev lavastus arutleb selle üle, et ühiskond koosneb indiviididest ja kui see ühiskond on vägivaldne, siis on kõigil meist väiksem või suurem võimalus seda vägivalda peatada või vastusammuna panustada ühiskonda headusega.

Lavastus pöörab tähelepanu vaimse tervise eest hoolitsemisele, enese aktsepteerimisele ja tervete suhete loomise vajadusele.

Projekti meeskond on lavakujunduse ja kostüümide kulude katteks algatanud ka Hooandja kampaania, millega saab tutvuda siin: https://www.hooandja.ee/projekt/nagu-poisid-vihma-kaes-tartu-uliopilasteatris

Piletid on müügil Fientas ja enne etendust kohapeal: https://fienta.com/et/s/ashilevi-sinka-nagu-poisid-vihma-kaes

Sobilik vanusest 16+

Teksti autor: Jim Ashilevi
Lavastaja, muusikaline kujundaja: Jörgen Sinka
Näitejuht: Peeter Piiri
Lavastaja assistent: Anel Neumann
Produtsent: Kelly Kittus
Kunstnik: Triinu Pungits
Valguskunstnik: Kristjan Tammi
Liikumisjuht: Jaanika Tammaru
Viisistaja: Annabel Berg
Tehniline assistent: Madli Kaljo
Tehniline konsultant: Enor Niinemägi

Osades: Jörgen Sinka, Johann Markus Liivak, Jevgeni Varzinov või Juan Uukareda, Andreas Haunmann, Peeter Piiri, Kelly Kittus, Sigrid Polding, Arabella Vallsalu või Helen Renke, Sven Paulus, Auli Auväärt, Oskar Piik, Rudo Verner Vallner, Jan Remmelg (hääl) 

Toetajad: Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Ülikool, Tartu Linn, Nexta OÜ, Neumann Stuudio OÜ, Alar Suija

Viimati muudetud 29.11.2023