Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiesteel saab kuulmist testida

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Kõik soovijad saavad Autovabaduse puiesteel tasuta kuulmist testida Foto: Mana Kaasik

4. august 2021 / Autovabaduse puiesteel saab 5. ja 6. augustil vastused kuulmisega seotud küsimustele ning testida tasuta oma kuulmist.

Kuulmisbuss koos esmatasandi kuulmisnõustajatega jõuab Autovabaduse puiesteele neljapäeval ja pakub kõigile võimalust testida oma kuulmist või saada infot kuuldeaparaatide taotlemise, kompenseerimise ja hooldamise kohta. Lisaks antakse nõu muude kuulmisega seotud küsimuste korral. Kuulmisbuss on Autovabaduse puiesteel neljapäeval ja reedel kohapeal kell 11-19.
 
"Oleme kuulmisbussist unistanud juba mitu aastat ning nüüd see on lõpuks kohal. Mobiilne kuulmisnõustamine on aidanud mujal maailmas väga palju inimesi, kellel ei ole olnud aimugi, et nende pikaajalisi vaimse ja füüsilise tervise probleeme on põhjustanud just kuulmislangus. Tule testi ka sina oma kuulmist ja küsi nõu meie esmatasandi kuulmisnõustajatelt," ütles Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatuse esimees ja Kuulmisbussi koordinaator Külliki Bode.
 
Kuulmisbuss on Eesti Vaegkuuljate Liidu ja heade annetajate toel ellukutsutud projekt, mille eesmärgiks on tuua kuulmise testimine ja kuulmisnõustamine inimestele lähemale. Autovabaduse puiesteel esitletakse Kuulmisbussi esmakordselt ning seejärel sõidab buss kogukondade kutsel teistesse küla- või linnakeskustesse.

Viimati muudetud 04.08.2021