Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiesteele tulevad tänavatoitlustajad kaheks erinevaks perioodiks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Toitlustus Foto: Mana Kaasik

30. juuni 2022 / Sel aastal tulevad tänavatoitlustajad Autovabaduse puiesteele kaheks erinevaks perioodiks. Kolm eriilmelist tänavatoidupakkujat on alal 1. juulist kuni 21. juulini ning kolm 22. juulist kuni 14. augustini. 

Esimesel perioodil (1.07–21.07) pakuvad toitlustust Köömen (MTÜ International House Tartu ), Tänavakokad (G. Gurmee OÜ) ja SURF&SUN OÜ. Teisel perioodil (22.07–14.08) on oma tänavatoiduautodega väljas Pastaljano (Lardon OÜ), Mullika Tänavatoit OÜ ja Food Coma OÜ. 

„Autovabaduse puiestee tänavatoitlustajad pakuvad nii klassikalist kui ka eksootilist kehakinnitust, aga ka värskendavaid kergemat sorti maitseelamusi. Sel aastal on valikus gurmeeburgerid ja grillvõikud, lihaga ja lihata wrapid, kohapeal valmiv pasta, värskendavad smuutid ning klassikalised mullivahvlid," ütles ettevõtluse arengu osakonna valdkonnajuht Marilin Kroon.

Autovabaduse puiestee tänavatoiduautodest või -haagistest pakutav toit on mugav näpuvahelt söömiseks, valmib kohapeal värskest toorainest ning on hea maitse ja kvaliteediga. Toitlustajad lähtuvad Tartu linna keskkonnahoidlike ürituste juhendist. 

Tänavune Autovabaduse puiestee ala asub Uueturu ristmiku ja Kaarsilla vahel. Erinevalt kahel eelneval aastal toimunud Autovabaduse puiesteest säilib sel aastal argipäevadel kesklinna pargi pool asuval alal läbiv autoliiklus 1+1 sõiduradadel. Jalakäijatele on avatud jõepoolne tänavaruum, kus paiknevad ka tänavatoiduautod.

Autovabaduse puiestee eesmärk on ühendada südalinn ja Emajõe-äärne ühtseks tervikuks, eraldada liiklejagrupid turvaliseks liikumiseks ja elavdada suvist linnasüdant. Ala on külastajatele avatud 1. juulist kuni 14. augustini. 

Viimati muudetud 30.06.2022