Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Avasta Eesti loodust Loodusloovusfestivali sündmustel Lõuna-Eestis ja mujal

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

Alam-Pedja kanuumatk Foto: Triin Libe

8. mai 2024 / Loodusloovusfestival pakub ainulaadseid võimalusi kogeda Eesti looduse ilu ja mitmekesisust, pakkudes üritusi nii Tartus kui ka üle Eesti 5.–15. juunini.

Looduse avastamine ja tundmaõppimine toimub kõige enam just vahetu kogemuse kaudu ja mitmed meie partnerid pakuvad võimalust tutvuda nende tegevusega kohapeal. Festivali programmist leiad nii põnevaid kanuuretki, ekskursioone taimemaailma, loodusvaatluste maratoni kui ka töötube ja giidituure.

TARTUMAAL

Kanuuretk Alam-Pedjal

Avasta Alam-Pedja looduskaitseala kaunimaid paiku kanuuga. Tartumaal Alam-Pedja looduskaitse alal asub Palupõhja looduskool, mis pakub tegevusi nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Kanuuretked toimuvad reedel, 7. juunil kell 12 ja 17.

Retkejuhi Triin Libe eestvedamisel tutvutakse kohaliku loodusega ning kohalike lugudega. Retkede kohtade arv on piiratud. Osalemistasu inimese kohta on 45 eurot.

Ekskursioonid Soitsjärve külas Kõrgemäe tallu

Niitude kadumise tõttu maastikest on vähestel kaasajal võimalust oma botaanilisi teadmisi Eesti kodumaiste taimede osas regulaarselt omandada, täiendada ja kinnistada. Nordic Botanical OÜ on aastaid tegelenud metsikute niidutaimede kodustamisega. Avasta Kõrgemäe talu niidutaimede aed enam kui 120 erineva kodumaise taimeliigiga! Festivali ajal on talu uksed uudistamiseks avatud. Ekskursioonid toimuvad 14. ja 15. juunil. Kuula kogemuslugusid ja imetle hunnituid vaateid, korja kaasa lilli või punu pärg.

Kõrgemäe tallu saab kohale nii oma transpordiga kui ka organiseeritud bussiga Tartust. Hind inimese kohta on 5–45 eurot.

PÕLVAMAAL

Giidituur ja töötuba Eesti Maanteemuuseumis

Loodusloovusfestivali ajal on maanteemuuseumis avatud näitus „Peedist pesumasin. Leidlikkus teel“. Näitusel tutvustatakse vaatajale erinevaid isetegemise võimalusi, mis aitasid nõukogude inimesel saada punktist A punkti B. Näitusel keskendutakse nõukogude perioodi kitsastes oludes uskumatult mitmekesiselt arenenud loovusele ja oskustele. Kahel järjestikusel laupäeval, 8. ja 15. juunil avasta näitust koos giidiga. Tuurile järgneb töötuba, kus meisterdatakse taaskasutusmaterjalidest auto. Osavõtt muuseumipiletiga.

VILJANDIMAAL

Ekskursioon EMÜ Polli aiandusuuringute keskuses

Avasta Polli aiandusuuringute keskuses kasvatatavaid marja- ja puuviljakultuure, uuri nende sobivust Eesti kliimasse ning tutvu aretatud sortide geenivaramuga. Ekskursiooni viib läbi Piia Pääso, kes juhib Polli aiandusuuringute keskust alates 2015. Aastast.

Eesti Maaülikool panustab Loodusloovusfestivali programmi mitmete sündmustega, mis tutvustavad eri paigus asuvaid ülikooli üksuseid. Tutvu programmiga maaülikooli kodulehel.

ÜLE EESTI ERI PAIGUS

Loodusvaatluste Maraton 8.–9. juunini

Osale juba seitsmendat korda toimuval loodusvaatluste maratonil ja aita kaardistada Eesti elurikkust. Vali endale meelepärane paik 14 avaliku ala seast ja avasta 24 tunni jooksul erinevaid kohatud liike koos ekspertidega. Või registreeri enda eraala hiljemalt homme, 8. mail.

Lisaks eelnevale pakub Loodusloovusfestival veelgi hulgaliselt põnevaid üritusi. Meie inspireerume loodusest – tutvu festivali programmiga ja võta osa sündmustest.

Lisateave: loodusfestival.ee

Viimati muudetud 08.05.2024