Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Digiuuendused parandavad detailplaneeringute kättesaadavust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu panoraam Foto: Tarmo Haud

2. märts 2023 / Tartu linnavalitsus uuendas detailplaneeringutega seotud veebirakendusi ning detailplaneeringu algatamise taotluse ja planeeringu failide edastamise võimalusi.

Kõik Tartu linnas kehtivad ja koostamisel olevad detailplaneeringud on lisaks planeeringute registrile leitavad ka kaardirakenduses.

Täiendatud on juba varem kasutusel olnud planeeringute avalikustamise rakendust. Selle rakenduse kaudu saab tutvuda arvamuse avaldamisel ja avalikul väljapanekul olevate planeeringutega ning esitada lahenduse kohta arvamusi ja ettepanekuid.

Mõlema rakendusega astutakse oluline samm planeeringute parema kättesaadavuse ja arusaamise tagamise suunas.

Uuendusena saab nüüd detailplaneeringu algatamise taotluse esitada elektrooniliselt Tartu linnaportaalis, kus taotluse täitmine on mugav nii arvutis kui ka nutiseadmes.

Sama keskkonna kaudu saab planeeringu koostaja edastada linnavalitsusele planeeringu failid, mis lihtsustab failide esitamist ja nimetamist vastavalt 2022. aasta novembris jõustunud riigihalduse ministri määruse „Planeeringu vormistamisele ja ülesehitusele esitatavad nõuded“ redaktsioonile.

Planeeringute ja planeerimisega seotud info on leitav Tartu kodulehelt: www.tartu.ee/planeerimine-info

Planeerimise ja ehitusega seotud ametlike teadete saamiseks võib end lisada infolisti "Tartu ehitab“: www.tartu.ee/infolistid

Tagasisidet ja häid ettepanekuid ootame aadressil [email protected]

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.03.2023