Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Väitlus linnaeelarve avatud kujundamisest ja kaasava eelarve arendamisest

Vabaühenduste seminar Foto: Ove Maidla

23. november / Ootame kõiki huvilisi aktiivse publikuna osalema väitlusel teemal "Kuidas avatult linnaeelarvet kujundada ja kaasavale eelarvele uut hoogu juurde anda?".

Väitlus toimub teisipäeval, 28. novembril 2017 kell 16.00-18.30 SPARK Demos (Narva mnt 3). Väitlevad volikogusse valitud erakondade ja valimisliitude esindajad. Väitlust juhib Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba. Publikuna on osalema oodatud Tartu aktiivsed kogukonnaliikmed. Väitluselt toimub ka videoülekanne, mida saab vaadata siin.

Mis on selle väitluse eesmärk?

  • Saada häid ideid ja lahendusi, kuidas linnaeelarvet läbipaistvalt ja kaasavalt kujundada.
  • Saada uusi ideid kaasava eelarve protsessi elavdamiseks (uued rakendusmudelid, summa otsustamiseks, võimalikud teemakitsendused jne).

Erinevate valimisliitude ja ühenduste esindajad ning aktiivsed linlased on pakkunud aja jooksul välja mitmeid ideid, kuidas võiks eelarveprotsess välja näha. Samuti on kõlanud küll kriitikat senisele kaasavale eelarvele, küll uusi ideid selle edasiarenduseks.   Just nüüd, uue volikogu alustades ning järgmist eelarvet ja kaasavat eelarvet  kavandama asudes, on õige aeg kõik uued ideed välja käia, nende üle vaielda ja otsustada, kuidas edasi.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on oluline, et linnaeelarvega seotud protsessid oleksid elanike jaoks arusaadavamad. "Ei piisa sellest, kui tartlased saavad linna eelarveraha jagamisel kaasa lüüa üksnes kaasava eelarve kaudu. Kogu eelarve protsess peaks olema mõistetavam ja näitlikustama ka seda, kui suured on käärid soovide ja reaalsuse vahel," lisas linnapea. "Kaasava eelarve protsessis oleme küll Eestis teerajajad, aga ka siin vajame värskeid ideid, kuidas sellega edasi minna."

Väitlusele on sisendiks ka 15. novembril 2017 toimunud linnavõimu ja kogukonna arutelust sündinud ideed.

Osalemine palume registreerida siin.

Arutelu korraldavad E-riigi Akadeemia ja Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakond.

Seminar toimub projekti Interactive Cities tegevuste raames. Interactive Cities (interaktiivsed linnad) on URBACTi meetmest rahastatav projekt, mis keskendub linnade võimekuse arendamisele erinevate interaktiivsete kanalite kasutamisel. Projekti ühe lõpptulemusena valmib kõigil linnadel kohalik tegevuskava valitud suuna arendamiseks. Lisainfo: www.urbact.eu/interactive-cities

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 12.12.2017