Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti kirjaniku ja Ukraina kunstniku koostöös ilmus lasteraamat "Mustikas ja maruline jooks"

Malgosia Kirjastuse pressiteade

Eesti kirjaniku ja Ukraina kunstniku koostöös ilmus lasteraamat "Mustikas ja maruline jooks"

24. oktoober 2022 / Eesti kirjaniku Marge Pärnitsa ja ukraina kunstniku Anna Ryazanova koostöös ilmus raamat "Mustikas ja maruline jooks", milles on juttu ühe koera kodust ära jooksmisest ja tagasi jõudmisest.

Väikelastele ettelugemisraamatuks ja pisut suurematele iselugemisrõõmuks mõeldud raamat on kaunistatud rohke illustratsiooniga. Kevadel Harkivist Tartusse elama tulnud kunstniku Anna Ryazanova jaoks oli see esimene kogemus illustraatorina. Ukrainas töötas ta aastaid sisekujunduse alal, tegeledes freskode ja 3-D visualiseerimisega. Lasteraamatu "Mustikas ja maruline jooks" piltide jaoks valis Ryazanova tehnika, mis on talle läbi aegade kõige südamelähedasem olnud – akvarelli. 

"Hakkasime küll koos lasteraamatut tegema, kuid võib öelda, et tänu Anna illustratsioonidele valmis hoopis väike kunstialbum. Lugu ise on lihtne ja napisõnaline, aga kunstnik on sellele lisanud hulgaliselt pisidetaile, mis võivad vaataja peas sootuks uue loo käivitada," nendib raamatu teksti autor Marge Pärnits. 

Eestikeelse raamatu keeletoimetaja oli Mari Tuuling, kauni küljenduse tegi Maarja Roosi. Lähinädalatel ilmub sama raamatu ukrainakeelne versioon, mis on mõeldud Eestis elavatele Ukraina lastele. Ukrainakeelse tõlke on teinud Alina Paas. 

“Mustikas ja maruline jooks” on teine lugu koerast nimega Mustikas. Esimene osa kannab nime "Must kass ja Mustikas" ning see ilmus 2020. aastal. 

Raamat on sündinud Tartu Kultuurkapitali ja ühisrahastusplatvormi Hooandja abiga ning tõlkimist ukraina keelde toetas Tartu linn projekti Kirjanduslinn Tartu raames.

Lisainfo: 

Marge Pärnits
+372 5136 716 
[email protected] 

Viimati muudetud 24.10.2022