Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti kultuuri lühikursus kutsub osalema!

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

4. august 2022 / Eesti Rahva Muuseumi hariduskeskus kutsub Eestis elavaid, kuid siinseid tavasid ja kultuuri veel mitte nii hästi tundvaid inimesi nii inglise kui vene tugikeelega lühikursustele. Inglise keele baasil toimuv kursus algab 23. augustil ja vene keelel baseeruv kursus 11. augustil.

Viis koolituspäeva viivad osalejad rännakule, kus teetähisteks ajalugu, keel, loodus, toit, kombed ja tavad. Kursuslased arutlevad oma kogemuste üle eri kultuuride vahel liikudes seda, mis on lihtne ja mis keeruline. Lisaks uutele teadmistele laieneb kursusel suhtlusvõrgustik, koos avastatakse põnevaid paiku Tartus.
 
Oodatud on täiskasvanud, nii vanad kui noored, kes on Eestis sündinud, hiljuti siia saabunud või elanud siin pikemat aega. Kursuse tugikeeleks on inglise või vene keel. Need osalejad, kes läbivad programmi vähemalt 80% ulatuses, saavad tunnistuse. Üliõpilastel on võimalus kursuse läbimisel ka ainepunkte saada.

ERM-i hariduskeskuse juhataja Kaari Siemeri sõnul on kursustel läinud kolme ja poole aasta jooksul osalenud üle 700 Eesti kultuurihuvilise. Kõige vanem osaleja, kes tänu kursusele esmakordselt muuseumisse saabus, oli 96-aastane. 
 
Kursus "Ela eestlaste elusid" pärjati 2020.aastal nii Tartumaa õpiteo tiitliga kui ka muuseumirotiga (Eesti muuseumide aastaauhind muuseumihariduse edendajale).
 
Lühikursuse läbiviimist rahastab Integratsiooni Sihtasutus Euroopa Sotsiaalfondi toel ning korraldamisele aitavad kaasa vabatahtlikud ERMi Sõprade Seltsist ning Tartu Ülikooli semiootika osakond.

Vene keele tugikeelega kursusele registreerimise tähtaeg on 10. august 2022, inglise keele baasil registreerimise tähtaeg 22. august 2022.

Info ja registreerimislink inglise keeles: https://bit.ly/EST-culture-course
Info ja registreerimislink vene keeles: https://bit.ly/kratki-kurs-2022 
Kultuurikursusel osalejate mõtted ja muu lisainfo eesti keeles

Lisainfo:

Aivi Ross
Täiskasvanuhariduse koordinaator
Telefon 736 3083
[email protected]

Viimati muudetud 04.08.2022