Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti lipu sünnipäeval on kõik pered ERMi oodatud!

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

2. juuni 2023 / 4. juunil kell 14–16 ootavad Eesti Rahva Muuseumis lapsi ja peresid Lotte ja Roosi, kellega koos saab mängida, lustida ja leiutada. Perepäeval on kuni 18-aastastele sissepääs püsinäitustele "Kohtumised" ja "Uurali kaja" tasuta.

Sinimustvalge värvikombinatsioon on läbiv sel tähtsal päeval: lastele tutvustatakse esimese sinimustvalge lugu ning kokku saab otsida kõik sinimustvalged rätikunäituselt. Saab osaleda töötubades ja nautida kontserti.

Sünnipäeval esinevad rahvatantsijad Põltsamaalt: Põltsamaa kultuurikeskuse segarahvatantsurühm Murakad ja Pajusi rahvamaja pererühm Päikesed, juhendaja on Maia Lepiste. Lapsi mängima kutsuvate Lotte ja Roosi osades Gerli Padar-Parmas ja Camilla Miranda Parmas.

Vaadatakse koos Eesti esimest sinimustvalget: tuurid lastele toimuvad kell 14.15 ja 15.15. Eelkõige lastele mõeldes on korraldatud fotojaht rätikute näitusel „Sõnumid kolmnurgas“. Kell 14–16 toimuvad töötoad, kus saab punuda sinimustvalgeid käepaelu ning teha rahvuslikke nukke.

Eesti Rahva Muuseumis saab koostöös Kaitseliiduga viimast päeva vaadata Lennart Meri ametiautot Mercedes-Benz SE 300, mis oli tema jaoks omamoodi ratastel töökabinet „pöörastel 90ndatel“. Auto eesosas on vastavalt protokollile väike tikitud Eesti riigivapiga lipp – unikaalne näide Eesti lipust kui isikulipust.

Püsinäitusel  „Kohtumised“ on väljas Eesti Üliõpilaste Seltsi esimene sinimustvalge lipp aastast 1884 ning vahetuvate lippude vitriinis Liikumisaasta 2023 puhul Laiuse spordiseltsi atlassiidist lipp, mille keskel on sinimustvalge vapi peale ristpistes tikitud tekst „Wõitja“.

Eesti lipu sünnipäevapidu ERMis aitab korraldada Riigikantselei. 

 

Viimati muudetud 02.06.2023